Районна газета

СЛІД БОРОТИСЯ З ПРИЧИНАМИ КОРУПЦІЇ, А НЕ З ЇЇ НАСЛІДКАМИ

Саме про це говорили на семінарі-тренінгу з питань запобігань та виявлення корупції, де взяли участь голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО та керівник апарату Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«Сьогодні на Сумщину завітали представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Зокрема, йтиме мова про конфлікт інтересів. Як кажуть, саме це є першою сходинкою у корупційній діяльності. Зараз в області ведеться ефективна робота у напрямку дотримання  антикорупційного законодавства. Це дуже позитивний крок, оскільки наша область є однією з передових у питанні запобігання та протидії корупції», – підкреслив голова облдержадміністрації Микола Клочко та звернув увагу, що протягом дев’яти місяців у суді розглянули 78 адміністративних протоколів, з яких 44 стосується саме конфлікту інтересів. 

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький  зазначив: «Такі заходи є дуже актуальними не тільки для нашого регіону, але й для всієї України. На жаль, зараз неможливо повністю уникнути таких випадків, як конфлікт інтересів. І причиною цього є саме незнання законодавства, тому важливо проводити роз’яснювальну роботу з представниками органів влади. На Сумщині така робота проводиться щотижнево у райдержадміністраціях, у структурних підрозділах облдержадміністрації для того, щоб корупційних випадків було якомога менше. Набагато легше зробити профілактику, ніж потім лікувати «хворобу»».

«Конфлікт інтересів – це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує службові обов’язки. І його замовчування призводить до корупційних злочинів, тому НАЗК продовжує свою інформаційно-просвітницьку кампанію щодо запобігання корупції. Цьогоріч Сумщина стала першим регіоном, де ми знову розпочали активну інформаційну діяльність. Такі зустрічі пройдуть у всіх містах України. До порушень найчастіше призводить необізнаність, бо не кожен посадовець усвідомлює зміст конфлікту інтересів і у чому він полягає. У будь-якому випадку кожна ситуація індивідуальна і вимагає окремого розгляду та оцінки. На Сумщині кричущих фактів виникнення конфлікту інтересів досі зафіксовано не було», – розповів керівник другого відділу Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції Ігор СТЕПАНОВ.

З методичні рекомендаціями щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів можна ознайомитись за посиланням: https://nazk.gov.ua/metodychni-rekomendaciyi