Районна газета

«ДУША ОЛЕСЯ, ЙОГО ПОЕЗІЯ – В УКРАЇНІ»

Під такою назвою на Білопільщині в районному будинку культури пройшов літературно-мистецький вечір, присвячений 140-й річниці від дня народження Олександра ОЛЕСЯ

«Олександр Олесь – справжній новатор і реформатор в галузі лірики, яку він підняв на європейський рівень. Поет прагнув поетичним словом виховати національну гідність українців, тому у його творчій спадщині так багато місця відведено Україні», - наголосив під час виступу голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН.

«Ми маємо шанувати і пам’ятати надбання Олександра Олеся. Саме його твори об’єднують нас у цей нелегкий для країни час, посилюють патріотичні почуття. Сьогодні, у час становлення української державності, патріотичні твори Олеся зазвучали з новою силою, потужно і патріотично. Вони спонукають нас любити свою землю, відроджувати і розбудовувати свою державу», - продовжив посадовець.

Також Володимир Верещагін привітав переможців відкритого літературно-мистецького конкурсу «…І розітнувсь мій перший спів…», в якому цьогоріч взяв участь 101 конкурсанти, та зазначив, що творчість конкурсантів перекликається з творчістю О.Олеся, який понад усе любив Україну і все життя прагнув бачити її вільною і незалежною.

«Закликаю всіх бути гідними наших славного земляка, вивчати, популяризувати його творчу спадщину і передавати наступним поколінням задля розквіту нашої України», - сказав на завершення очільник району.

З промовами виступили начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації Олена МЕЛЬНИК і заступник голови Білопільської районної ради Володимир ВІДУЄВ.

У рамках свята Олена Мельник, Володимир Верещагін та Володимир Відуєв нагородили дипломами та подарунками переможців та призерів щорічного відкритого літературно-мистецького конкурсу «…І розітнувсь мій перший спів…», а поет, письменник, журналіст, композитор, лауреат премій імені Андрія Головка та Олександра Олеся Іван ГОЛОВЧЕНКО вручив заохочувальні премії переможцям конкурсу.

Цього дня проведено екскурсію до музею ім. О. Олеся, презентовано збірку художніх творів переможців відкритого щорічного літературно – мистецького конкурсу для дітей та молоді ім. О. Олеся «…І розітнувсь мій перший спів…», відбулися творча зустріч з лауреатами премії О. Олеся, літературний флешмоб «Читаємо Олеся», покладання квітів до пам’ятного знаку у сквері ім. О. Олеся та меморіальної дошки на будинку, де народився О. Олесь, поетично – патріотичне коло «Живи, Україно! І вільний народ…», у фойє будинку культури розмістилися виставка картин Ганни СЕРГЕЄВОЇ, члена Національної спілки художників України, творів художників Сумщини, присвячених 140-річчю від дня народження О. Олеся та переможців та учасників конкурсу ім. О. Олеся «…І розітнувсь мій перший спів…» «Хай літають ліри неймовірні».