Районна газета

ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ОБЛАСНИЙ ФОРУМ АКТУАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ МАСОВОГО СПОРТУ

У м. Суми відбувся перший обласний форум актуальних проблем розвитку масового спорту.

14 грудня 2018 року у Конгрес-центрі Сумського державного університету провели форум «#НЕ_ЛІНУЙСЯ_РУХАЙСЯ!», на якому піднімалися гострі питання залучення широких верств населення до рухової активності та основні проблеми галузі.

Захід було ініційовано управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації та комунальним закладом Сумської обласної ради «Сумський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Для участі у форумі приїхали спеціалісти районних державних адміністрацій з різних куточків області, представники громадських організацій, спортивних клубів та громадські активісти.

Обговорення було розділено на 4 тематичні блоки, у кожному з яких окрім доповідей спікера відбулася жвава дискусія.

У першій темі «Як зробити спорт цікавим для всіх?» експерти Роман Жаботинський, директор КЗ СОР "Сумський обласний центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх", та Ірина Тряпкіна, представник міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», розповіли про основні напрямки роботи центрів, особливості залучення різних верств населення до рухової активності, плани на 2019 рік та перспективні сфери розвитку роботи.

Дмитро Стриженок, майстер спорту України з вільної боротьби, директор спортклубу «B-tone», поділився секретами співпраці приватних спортивних організацій та державних установ в рамках теми «Як співпрацює бізнес і масовий спорт?». Соціальна відповідальність бізнесу, особливості роботи з соціально незахищеними верствами населення, популярні, але невизнані офіційно види спорту, найпростіші з організаційної точки зору види спорту для залучення широких верств населення, способи залучення  – далеко не весь список питань, які зачепив спікер.

«Як згуртувати довкола себе людей для проведення спортивно-масових свят?» - про це розповів Юрій Голуб, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу з вільної боротьби, співзасновник СК «Champion», керівник ГО «Федерація вільної боротьби Сумщини». Він поділився досвідом залучення дітей та їх батьків не тільки до занять спортом, а й участі у соціальних активностях – «Family Fest», табір «Champion», святкові заходи до відкриття спортивних залів у мікрорайонах міста, ідеями молодіжного фестивалю «Сумщина – за здоровий спосіб життя», який відбудеться 23 грудня 2018 року та багато іншого. Спікер яскраво висвітлив засади, якими керується при проведенні заходів: на прикладі діючих атлетів, показувати дітям та їх батькам, що спорт повинен бути невід’ємною частиною життя здорової людини, що спортивні заходи єднають родини, несуть яскраві фарби у життя та допомагають обрати правильні вектори розвитку особистості.

«Як долучати до занять спортом окремі соціальні групи населення?» - гостра та актуальна тема, яку розкрили одразу 3 спікери. Інна Галіченко, директор КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня», розповіла про досвід роботи з людьми похилого віку. Олександр Мордванюк, директор КУ «Центр обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей», висвітлив основні питання роботи по реабілітації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Про досягнення і специфіку роботи з людьми з інвалідністю розповіла Тетяна Костенко, заступникові начальника Сумського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

Обласний форум актуальних проблем розвитку масового спорту «#НЕ_ЛІНУЙСЯ_РУХАЙСЯ!» дав можливість працівникам, відповідальним за розвиток масового спорту в Сумській області, знайти порозуміння та нові ідеї для реалізації, які пропонують громадські активісти та організації, кілька проектів було взято на розгляд КЗ СОР «Сумський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», а отже майбутній 2019 рік обіцяє бути у Сумській області активним та плідним у сфері розвитку масового спорту, поширення ідей олімпізму, пропаганди здорового способу життя та залучення населення до рухової активності.