Районна газета

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

З метою вшанування Дня пам’яті героїв Крут, виховання пізнавальних інтересів до історичного минулого рідного краю, поваги до героїчних вчинків у центральній районній бібліотеці ім. О.Олеся відбулася година патріотизму «Під годину кров святую, Україні не забути..», перегляд та обговорення фільму «Бій під Крутами»

«29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут: у 1918 році відбувся бій, що на тривалі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Бій, у якому українські студенти протистояли професійним військовим більшовицької армії. Ця героїчна й водночас трагічна сторінка в історії України стала початком національного пробудження українців», - зазначила заступник голови Білопільської районної державної адміністрації Ольга НЕСТЕРОВИЧ.

У заході взяли участь заступник голови Білопільської районної ради Володимир ВІДУЄВ, представники громадської організації «Воїни АТО Білопільщини» Олексій РОЖОК та Олександр ХАЦЬКО, молодь та вчителі загальноосвітніх шкіл міста Білопілля.

Після короткої вступної частини, в ході якої згадали Героїв Крут та героїв, які сьогодні боронять суверенітет та територіальну цілісність України, учасники заходу переглянули фільм «Бій під Крутами».

Вчитель Білопільської ЗОШ –інтернат І-ІІІ ступенів ім. А.С.Макаренка Тетяна ТИМЧЕНКО з учнями шкіл обговорили фільм та порівняли події під Крутами з реаліями сьогодення самовідданою боротьбою нинішніх юнаків на Сході України.

Учні відзначили, що трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Олексій Рожок та Олександр Хацько у своїх виступах зазначили, що і сьогодні наша держава потребує захисту і кожен повинен бути готовим до цього.

«Загиблі студенти під Крутами у своєму останньому героїчному бою не марно віддали власне життя: їхній незламний дух кличе нас до спротиву агресору, мобілізації усіх ресурсів для перемоги. Кожна маленька чи велика відсіч ворогам на блокпості, на фронті – це внесок у захист України», - з таким твердженням завершився захід.