Районна газета

НА БІЛОПІЛЬЩИНІ ОЗДОРОВЧО-ВІДПОЧИНКОВА КАМПАНІЯ ПРОЙШЛА ЗМІСТОВНО ТА ЯКІСНО

Підсумки проведення оздоровчої кампанії розглядалися на апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Володимир ДУРНОПЯН

«Цьогоріч, не зважаючи на складну суспільно-політичну та фінансову ситуацію в державі, нам вдалося не лише втримати показники, а й покращити якість, збільшити кількість оздоровлених  дітей та  обсяги фінансування», - наголосив на початку наради очільник району.

За словами начальника відділу освіти райдержадміністрації Ольги НЕСТЕРОВИЧ, упродовж останніх років на Білопільщині збільшено мережу закладів оздоровлення та відпочинку. Улітку цього року у районі функціонувало 47 таких закладів, що на три більше у порівнянні з минулим роком. Із них: 31 - пришкільний табір, 5 - профільних таборів, 10 - таборів праці та відпочинку та дитячий оздоровчий табір «Дружба».

За словами посадовця, послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 2532 дитини шкільного віку, що становить 73,3% від їх загальної кількості,  а це  на 8,5% % більше ніж у  минулому році.

На підготовку та проведення літньої оздоровчо-відпочинкової кампанії  залучено: 859,46 тис. гривень. Це кошти з державного, обласного, районного та місцевого  бюджету та спонсорська допомога. 

Також Ольга Нестерович зазначила, що збільшено кількість дітей оздоровлених за кошти територіальних громад  з 65 до 70. Усього на цю справу залучено  129,9 тис. гривень.

«Особлива увага в закладах оздоровлення та відпочинку приділялася організації виховної роботи, спрямованої на виховання у дітей почуття патріотизму, національної свідомості, відродження національних традицій, обрядів, звичаїв та загартування школярів, формування в них навичок здорового способу життя», - наголосила посадовець.

Проведено  заходи щодо зайнятості учнівської молоді різними видами трудової діяльності. У 7 таборах праці та відпочинку, 18 трудових загонах старшокласників, 3 шкільних лісництвах, 85 бригадах з благоустрою, 28 ремонтних бригадах, 10 учнівських виробничих бригадах  близько  2,5 тис. старшокласників займались благоустроєм територій, ремонтом класних кімнат, спортивних майданчиків тощо.За її словами, оздоровлення та відпочинок творчо обдарованої молоді здійснювалося у профільних таборах із спортивною, туристсько-краєзнавчою, еколого-натуралістичною спрямованістю, де поряд з  оздоровленням, було створено умови для забезпечення змістовного дозвілля дітей. Крім цього, до участі в туристично-екскурсійних подорожах, походах залучено понад 3 тис. дітей.

Першочергову увагу в період літніх канікул приділено оздоровленню дітей пільгового контингенту. Усього охоплено відпочинком та оздоровленням 153%  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 69,5% дітей-інвалідів, 92% - з багатодітних та малозабезпечених сімей, 70,8% - дітей- чорнобильців.

Улітку гостинність до малих білопільців виявили, як наш дитячий оздоровчий заклад "Дружба", так і обласні, всеукраїнські. Із 426 дітей, охоплених оздоровчими послугами, 382 дитини було оздоровлено протягом  3-х змін у нашому  таборі "Дружба", решта відпочивали у санаторії-профілакторії «Ровесник».

У «Дружбі» було проведено ремонти, благоустрій території, здійснено закупівлю інвентарю, посуду. На ці заходи залучено 28 тис. гривень.

«Ми уже зараз повинні думати про організаціюоздоровчої кампанії наступного року. І орієнтуватися лише на досягнення найвищих показників», - наголосив на завершення Володимир Дурноп’ян.