Районна газета

ВІТА КОРНІЄНКО: «ЯК МИ ДБАТИМЕМО ПРО ДІТЕЙ, ТАКЕ МАЙБУТНЄ Й ОТРИМАЄМО»

На цьому наголосила заступник голови Білопільської районної державної адміністрації Віта КОРНІЄНКО під час засідання «круглого столу» на тему: «Реалізація ініціатив Президента України щодо охоплення дітей дошкільною освітою», що відбувся 16 серпня 2013 року в приміщенні райдержадміністрації

 

«Загальнодержавна акція, яку започаткував Президент України Віктор Янукович, має символічну назву – «Діти – майбутнє України». Зважаючи на серйозні завдання, які поставив глава держави в рамках нових соціальних ініціатив, ми маємо проводити серйозну та конструктивну роботу в цьому напрямку. Сьогодні в районі працює молода команда, якій під силу ставити і виконувати амбітні завдання. Їх ніколи багато не буває. Треба планувати якомога більше і намагатися здійснювати задумане», - зазначила посадовець.

Засідання розпочалося з доповіді начальника управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Івана ОКСЕНЕНКА про хід реалізації в районі ініціатив Президента України щодо охоплення дітей дошкільною освітою.

Посадовець наголосив, що управлінням освіти, молоді та спорту, органами місцевого самоврядування, педагогічними працівниками дошкільних навчальних закладів постійно проводиться роз’яснювальна робота серед батьків і громадськості щодо здобуття дітьми дошкільної освіти.

За словами Івана Оксененка, з метою удосконалення та оптимізації мережі дошкільних навчальних закладів, у відповідності до освітніх потреб населення, у 2012 році проведено реорганізацію 4 шкіл району у навчально-виховні комплекси: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад, що дало змогу охопити дошкільною освітою не лише старших дошкільників, а й дітей віком від 3-х років. У мікрорайоні міста та сільських населених пунктах, де відсутні дошкільні заклади, додатково відкрито 3 групи для дітей середнього та старшого дошкільного віку.

Цьогоріч, у березні, за ініціативою управління освіти, молоді та спорту, навчальними закладами району проведена робота з виявлення дітей, які не охоплені дошкільною освітою. Протягом квітня-травня охоплено 91 дитину у 12 навчальних закладах району. Це дало змогу підвищити показники охоплення з 69,2 до 74,5%.

У відповідності до освітніх потреб населення у Білопіллі буде відкрито додаткову групу для 26 дітей з 01 жовтня 2013 року.

На виконання Законів України «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» у районі налагоджена робота з підготовки старших дошкільників до навчання у школі. 100% дітей 5-річного віку охоплені різними формами дошкільної освіти.

Станом на 01 серпня 2013 року в районі забезпечено функціонування 27 дошкільних навчальних закладів: 12 дошкільних навчальних закладів та 15 навчально-виховних комплексів.

Усього охопленню дошкільною освітою, віком від 3 до 6 років, підлягає 1335 дітей, без урахування статистичної звітності. Охоплено 1191 дитину, що складає 89,2%.

Після виступу начальника управління освіти, молоді та спорту на засіданні були розглянуті проблемні питання сільських, селищних, міських рад та визначені завдання щодо забезпечення належного доступу кожної дитини до закладів дошкільної освіти, у відповідності до вимог соціальних ініціатив Президента України.