Районна газета

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА – ЗАСІБ КОНТРОЛЮ ЗА СТРАХОВИМ СТАЖЕМ

Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік з 1 січня 2020 року установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 4723 грн. на місяць

Недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав найманих працівників, тінізації доходів населення, ухилення від сплати податків та внесків, призначених для пенсійного забезпечення. Як наслідок, це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад і шкодить кожному українцю.

ПЕНСІЙНІ ПОСЛУГИ СТАЛИ ДОСТУПНІШИМИ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ РІЧКІВСЬКОЇ ОТГ

З метою наближення якісних послуг до населення та спрощення механізму їх надання, 22 січня цього року в Річківській об'єднаній територіальній громаді Білопільського району було створено віддалене робоче місце для прийому громадян спеціалістами Білопільського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

Відтепер послугами з питань пенсійного забезпечення мають можливість скористатися мешканці 17 населених пунктів ОТГ, загальна чисельність населення якої складає понад 4,3 тисяч чоловік, серед яких третина – пенсіонери.

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 СІЧНЯ

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області виконано обсяг робіт щодо подальшого підвищення рівня пенсійного забезпечення, - з 1 cічня 2020 року проведено перерахунок пенсій особам, які досягли 65-річного віку та мають необхідний страховий стаж

Відповідно до частини 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено, що для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД — У СМАРТФОНІ

Із вересня Пенсійний фонд України впровадив у тестовому форматі новий електронний сервіс — мобільний додаток “Пенсійний фонд”

Відтепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв — смартфонів та планшетів. Новий сервіс розроблено з метою реалізації розвитку системи надання електронних послуг “Е-пенсія” та забезпечує максимально зручну та оперативну взаємодію громадян з Пенсійним фондом України.