Районна газета

ВИКОНАННЯ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ – ПІДПРИЄМЦЕМ ОБОВ'ЯЗКУ НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ЄСВ ЗА ПІДСУМКАМИ 2018 РОКУ

Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску регулюються виключно Законом України від 08.07.2010р. № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

Відповідно до пунктів 4,5 частини 1 статті 4 Закону фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність є платниками єдиного внеску.

Відповідно до частини 8 статті 9 Закону зазначена категорія платників зобов’язана сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який він сплачується. Тобто, за 4 квартал 2018 року фізичні особи – підприємці мають нарахувати та сплатити єдиний внесок  не пізніше 19 січня 2019 року у сумі не меншій за мінімальний страховий внесок (819,06 грн. на місяць) незалежно від фінансового стану платника.

Фізичні особи-підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Періодом, за який фізичні особи-підприємці подають звітність до фіскального органу (звітний період) є календарний рік. Звіт за оновленою формою Додаток 5 подається за 2018 рік до 9 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання  страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе звіт один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом.

Звертаємо увагу, що страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також, надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що спрямовується до солідарної пенсійної системи на виплату пенсій та допомог, та відповідно для зарахування застрахованим особам страхового стажу.

У разі, якщо платником єдиного внеску не виконуються вимоги діючого законодавства, тобто не сплачується єдиний внесок та не подається звіт за звітний період – страховий стаж не зараховується, а отже особа позбавляється певної частини  страхового стажу, що негативно вплине на розмір пенсії, а можливо й взагалі позбавить права на пенсію та соціальних гарантій на отримання інших страхових виплат.

Білопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України закликає кожного підприємця погасити наявну заборгованість зі сплати ЄСВ за попередні періоди та не допускати заборгованості з платежів в подальшому. Шановні фізичні особи - підприємці, вже зараз зверніть увагу на те, що розмір майбутньої пенсії залежить безпосередньо від Вас, заздалегідь подбайте про своє гідне пенсійне майбутнє!

Довідково: з 1 січня 2019 року установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 4173 грн. на місяць, відповідно мінімальний страховий внесок у 2019 році складає 918 грн. 06 коп.(4173х22%), максимальний розмір єдиного внеску – 13770 грн. 90 коп.(4173х15х22%).

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного

управління ПФУ Сумської області                                            О.МАКАРЕНКО