Районна газета

НАДХОДЖЕННЮ КОШТІВ — ПОСТІЙНА УВАГА

Сукупність заходів, проведених у 2018 році Білопільським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України разом з державними органами влади, як то місцеві органи влади, Державна фіскальна служба, Державна виконавча служба, контролюючі органи та соціальні партнери сприяли збільшенню надходжень коштів, призначених для пенсійного забезпечення

Як результат, на виконання бюджету Пенсійного фонду України від платників внесків у 2018 році надійшло майже 192 млн. грн., що на 33 млн. грн. більше, ніж у 2017 році.

Однак, актуальною проблемою залишається питання погашення боргів, оскільки в сумі власних надходжень за минулий рік сума боргу до Пенсійного фонду складає 1,5 %.

Станом на 01.01.2019 загальна сума заборгованості платників до Пенсійного фонду України становила 2823,4 тис. грн., 81,0 % якої належить підприємствам - банкрутам. За 2018 рік заборгованість збільшилась на 261,5 тис. грн. у зв’язку з невиконанням окремими платниками обов’язку з відшкодування пільгових пенсій (Державним підприємством “Побєда”, приватним підприємством “Відродження” Білопільського району, Публічним акціонерним товариством “Лебединський завод поршневих кілець” та Товариством з обмеженою відповідальністю “Лебединський м’ясокомбінат”).

Борги платників з дієвим статусом боргу склали 330,7 тис. грн., що більше на 170,7 тис. грн. (6,0 % від загальної суми заборгованості). Збільшення відбулося за рахунок несплати зобов’язань з відшкодування пільгових пенсій ПрАТ “Лебединський завод поршневих кілець” 173,9 тис. грн. та ТОВ “Лебединський м’ясокомбінат” 4,0 тис. грн. Заборгованість по Приватному сільськогосподарському підприємству агрофірма “Україна” Білопільського району зменшилась на 7,2 тис. грн.

Заборгованість платників з безнадійним статусом боргу зменшилась на 13,0 тис. грн. та складає 204,7 тис. грн., 7,3 % в загальній сумі заборгованості. При цьому приватним підприємством “Відродження” допущено приріст заборгованості у сумі 8,5 тис. грн., а по фізичних особах – підприємцях заборгованість зменшено на 22,5 тис. грн.

Найбільшим боржником є Приватне акціонерне товариство “Ворожбянський машинобудівний завод” Білопільського району з сумою боргу 1345,1 тис. грн. (50 % в загальній сумі заборгованості), яке тривалий час перебуває в процедурі банкрутства.

З метою підвищення ефективності з питань наповнення бюджету та погашення заборгованості, відбулося 7 засідань тимчасової комісії з погашення заборгованостей до бюджетів усіх рівнів в Білопільській районній державній адміністрації та 2 - в Лебединській міській раді, на яких заслухано 49 боржників (з урахуванням боржників по єдиному внеску), в результаті сплачено 162,0 тис. грн. коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Також, на Білопільщині проведено 3 засідання міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України, за участі управління Пенсійного фонду, державної виконавчої служби та фіскальної служби, на яку були запрошені 17 суб’єктів господарювання, що сприяло упередженню виникнення та погашенню заборгованості до Фонду у сумі 38,0 тис. грн.

З Приватним сільськогосподарським підприємством агрофірма “Україна” укладено графік погашення заборгованості на 2018 рік на суму 12 тис. грн., який на звітну дату виконано у повному обсязі.

По платниках, які приростили заборгованість подано 42 позовні заяви до суду на суму 980,2 тис. грн., проведено 22 наради з відділами Державної виконавчої служби,  63 спільні виїзди до боржників. З метою здійснення контролю за ходом примусового стягнення заборгованості проведено 192 огляди виконавчих проваджень, направлено ініціативи до відділу Державної виконачої служби щодо обмеження у праві виїзду за кордон 3 боржників. У виконавчому провадженні оголошено розшук майна юридичних осіб: ЗАТ “Білопільська меблева фабрика”, Приватного підприємства “Відродження”, Державного підприємства “Побєда”, Приватного сільськогосподарського підприємства агрофірма “Україна” та трьох боржників — підприємців. Перед правоохоронними органами ініційовано здійснення розшуку боржників та їх транспортних засобів за допомогою системи “Аркан”.

Як наслідок, в рахунок погашення заборгованості мобілізовано 397,3 тис. грн., у т. ч. від заходів примусового стягнення – 34,7 тис. грн., кількість боржників Фонду скорочено на 16 осіб.

Підвищення платіжної дисципліни позитивно вплинуло на своєчасність виплати пенсій та зарахування страхового стажу застрахованих осіб.

Перший заступник начальника

Білопільського об'єднаного

управління ПФУ Сумської області                                            Ольга Макаренко