Районна газета

РЕЄСТРАЦІЯ РОБОТОДАВЦЯ НА ВЕБ-ПОРТАЛІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ – ОНЛАЙН ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАСТРАХОВАНУ ОСОБУ

З внесенням змін до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, Пенсійний фонд України розширив можливості для страхувальників - роботодавців щодо отримання інформації стосовно застрахованих осіб

Так, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю можуть отримувати інформацію з реєстру застрахованих осіб про працівників, які перебувають з ними в трудових відносинах, а також відомості про страховий стаж цих застрахованих осіб для призначення соціальних виплат.

Для підтвердження страхового стажу видається спеціальна довідка за формою згідно з додатком 9 “Дані про трудовий та страховий стаж”, а також Індивідуальні відомості про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) в межах максимальної величини, яка враховується для розрахунку всіх соціальних виплат (ОК-7). Ці довідки з жовтня 2018 року може отримати страхувальник через Веб-портал Пенсійного фонду України після відповідної реєстрації. До цього часу персональні  дані  надавали самі працівники.

Спрощення процедури отримання необхідної інформації  стало можливим завдяки створенню на Веб-порталі Пенсійного фонду України “Електронного кабінету платника” та реалізації первинної реєстрації страхувальника за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Увійшовши на Веб-портал за допомогою ЕЦП, кожен роботодавець отримує можливість переглядати стан сплати єдиного внеску – чи є заборгованість або переплата, відслідковувати подання звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску, формувати та подавати звернення на отримання електронних документів тощо. Тобто, по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах, є можливість сформувати довідку про трудовий та страховий стаж (додаток 9) та довідку ОК-7 для правильного розрахунку лікарняних.

Шановні керівники та бухгалтери підприємств, установ, організацій, та фізичні особи-підприємці, з метою уникнення черг та прискорення отримання інформації від Пенсійного фонду України пропонуємо провести реєстрацію на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою:portal.pfu.qov.ua.

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного управління

ПФУ Сумської області                                                    Ольга Макаренко