Районна газета

ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ ЗА НАВЧАННЯ НА КОНТРАКТНІЙ ОСНОВІ

А чи знають студенти та їх батьки, що вони або їх батьки мають право на часткову компенсацію за оплату навчання, тобто податкову знижку за навчання?

Податкова знижка — це витрати платника податків, пов’язані з придбанням товарів, робіт або послуг, на суму яких дозволено зменшити його річний оподатковуваний дохід, це право зазначено в ст. 166 Податкового кодексу України.

Кожен з нас отримує заробітну плату, і четверта частина цієї плати виплачується організації, де ми працюємо, як податок в бюджет. Саме ці гроші можна повернути протягом наступного року, якщо вони були витрачені на навчання або дитини, або дружини, або чоловіка.

Тобто якщо громадяни, які отримують офіційну зарплату і платять за навчання, мають право на компенсацію його вартості. На таку знижку мають право студенти-контрактники, які навчаються у вітчизняних вищих навчальних закладах.

Якщо батьки студента є фізичними особами-підприємцями, податкова знижка не надається. Витрати на військову кафедру та інші додаткові курси в університеті при отриманні знижки не враховуються.

Податкова знижка оформлюється у поточному році за попередній календарний рік. Так, у 2017 році студент або його батьки можуть отримати компенсацію за 2016 рік, а у 2018 році — за 2017 рік. За минулі роки кошти неможливо повернути. ТІЛЬКИ ЗА ПОТОЧНИЙ РІК.

Право на отримання податкової знижки гарантує підпункт 166.3.3 Податкового кодексу: суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

При отриманні податкової знижки існують такі обмеження.

1. Послуги навчання повинні надаватися тільки вітчизняними закладами освіти незалежно від форми власності. Тобто якщо платники або їх діти навчаються за кордоном, податкова знижка надаватися не буде.

2. До податкової знижки входить тільки плата за професійно-технічну та вищу освіту. Тобто оплата додаткових послуг навчального закладу не враховується.

3. Якщо оплата за перший семестр, що складається з шістьох місяців (чотири місяці поточного року та два місяці наступного), здійснюється одним платежем, то до податкової знижки слід включати тільки витрати за чотири місяці навчання.

Решта суми, сплаченої згідно з платіжним документом, може бути включена платником податків до податкової знижки у наступному році разом з платою за другий семестр і за частину наступного семестру.

І зверніть увагу на те, що оплату за навчання краще здійснювати по семестрам, а НЕ за рік та контракт краще оформлювати на того, із батьків, в кого більша заробітна плата.

Для отримання податкової знижки на навчання необхідні такі документи.

1. Свідоцтво про народження дитини (щоб довести державі, чия це дитина);

2. Паспорт як дитини, так і батьків;

3. Ідентифікаційний код як дитини, так і батьків;

4. Договір про навчання;

5. Довідка з навчального закладу про кількість навчальних днів;

6. Квитанції про оплату за навчання;

7. Довідка про доходи (що з заробітної плати дійсно відчисляли податки);

8. Довідка з банку з реквізитами рахунку (куди повинні перерахувати кошти).

Ці документи потрібно подати до податкової інспекції, де за допомогою працівників податкової, вам буде ще необхідно заповнити декларацію про майновий стан та доходи та чекати повернення коштів.

Після подання документів кошти зарахують на банківський рахунок протягом 60 днів. Термін подання заяв для оформлення знижки за 2016 рік завершується 31 грудня 2017 року. Знижку за 2017 рік можна буде оформити у 2018 році.

Заступник начальника відділу

«Білопільське бюро правової допомоги»                                                                                        Альона Бовкун