Районна газета

ПІРОТЕХНИКИ ЗНИЩИЛИ БОМБУ ТА СНАРЯД ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

13 серпня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у м. Білопілля проведено роботи зі знешкодження фугасної авіаційної бомби (ФАБ-100) та артилерійського снаряду (калібр 100 мм.) часів Другої світової війни

Зокрема, до рятувальників надійшла інформація про виявлення у лісосмузі, на відстані 4 км. від житлових будинків м.Білопілля, металевого предмету великих розмірів, схожого на боєприпас.

Знахідку, вага якої становила 100 кг., фахівці ідентифікували, як авіабомбу. Вибухонебезпечні предмети піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій вилучили, вивезли у спеціально відведені місця і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, будь-які боєприпаси часів минулих війн, незалежно від їх розмірів, становлять значну загрозу для населення. Тому, запам’ятайте і навчіть дітей, що при виявленні предметів, схожих на снаряди, міни чи інші вибухонебезпечні предмети, категорично забороняється їх торкатися, а тим більше переносити. Необхідно припинити будь-які роботи в районі знахідки, не користуватися поблизу засобами зв'язку, це може спровокувати вибух. Треба повідомити оточуючих про можливу небезпеку та терміново поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо Службу порятунку за номером «101».

Пам'ятайте! Вилучення та знешкодження даних предметів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.