Районна газета

ВОЛОДИМИР ДУРНОП’ЯН: «СПІВПРАЦЯ – ШЛЯХ ДО ПРОЦВІТАЮЧОЇ БІЛОПІЛЬЩИНИ»

Таке переконання висловив голова райдержадміністрації на засіданні «круглого столу» з представниками районних осередків політичних партій, громадських організацій та членами громадської ради при Білопільській районній державній адміністрації

«Напередодні великого і світлого свята – Воскресіння Господнього найактуальшим є питання благоустрою. Охайний і по-справжньому весняний вигляд району так просто не дається: докладати зусиль треба до всього. Хочу подякувати всім тим, хто взяв участь у суботньому прибиранні, а також сільгоспвиробникам та підприємцям, які також не залишилися байдужими», - зазначив очільник району.

Про благоустрій населених пунктів Білопільського району, заходи щодо подальшого впорядкування  територій розповіли начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Білопільської районної державної адміністрації Олена ЯРКОВА, секретар Білопільської міської ради Надія ЗУБКО та Ворожбянський міський голова Андрій ДРУЖЧЕНКО.

За словами Олени Яркової, на території району з 1 квітня до 5 травня 2014 року оголошено періодом проведення щорічної всеукраїнської  весняної акції «За чисте довкілля». Виконкомами рад розроблено заходи з озеленення та благоустрою населених пунктів на підвідомчих територіях, закріплено території за підприємствами, організаціями, установами. Також при виконкомах рад створено відповідні комісії з організації та виконанню робіт пс благоустрою населених пунктів на підвідомчій території. Щочетверга проводиться єдиний санітарний день.

12 квітня цього року проведено загальнорайонну толоку з благоустрою та озеленення населених пунктів. У толоці взяло участь 276 підприємств, установ, організацій, 4909 осіб, у тому числі 21 безробітних. Загальна площа прибраної території склала 592,4 га.

Упорядковано 33 парки та сквери (71,7%), 102 кладовища (71,8%), 57 пам’ятників (74%), 1,3 га квітників (3%), 117,7 км вулиць (23,1%). Посаджено 8374  дерева і 2088 кущів в населених пунктах, ліквідовано 30 несанкціонованих сміттєзвалищ, вивезено 216 м3 сміття.

Планується провести в період з 19 квітня до 19 травня місячник «Сумська весна 2014», який передбачає проведення на території району заходів з впорядкування водоохоронних зон та прибережних смуг водойм, очищення від сміття захисних лісосмуг, лісових масивів, озеленення та очищення від сміття узбіч доріг, упорядкування парків і скверів, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, вивіз сміття.    

На території району буде забезпечено проведення щорічного конкурсу в номінаціях «Краща вулиця», «Краще подвір’я», «Кращий квітник», «Кращий колодязь».

Відділом освіти Білопільської районної державної адміністрації планується провести щорічний конкурс у номінації «Краща шкільна територія», відділом культури Білопільської районної державної адміністрації – «Найкраще впорядкований та благоустроєний заклад культури», комунальний заклад Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» - «Кращий благоустроєний медичний заклад», цехом обслуговування споживачів №5 м. Білопілля – «Краще впорядковане та благоустроєне відділення поштового зв’язку».

Як зазначила Надія Зубко, 12 квітня у акції взяло участь 2150 осіб, 93 підприємств, установ, організацій, приведено в належний стан 142 об’єкта благоустрою, прибрано 520 га площі прибудинкових територій та адміністративних будівель, упорядковано 10 парків та скверів загальною площею 70 тис. м. кв., очищено 5 кладовищ, прибрано 14 пам’ятників, місць почесних поховань, упорядковано 300 м. кв. газонів та квітників, прибрано від сміття 19 вулиць площею 290 тис. м. кв.  приведено в належний санітарний стан 6 км. придорожніх смуг доріг загального користування. Ліквідовано 18 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Як повідомив Андрій Дружченко, на території Ворожбянської міської ради до прибирання закріплених територій залучалися підприємства, організації міста. Проведено побілку дерев, бордюр, електричних стовпів, прибирання автобусних зупинок.

«Для того, щоб наше місто, наш район виглядав гарно, ми маємо починати з себе, виявляти бажання навести порядок, бути ініціативними, залучати молодь», - наголосив Андрій Дружченко.

На завершення Володимир Дурноп’ян закликав представників районних осередків політичних партій, громадських організацій та членів громадської ради об’єднати свої зусилля та співпрацювати: «Я вважаю, що такі заходи необхідні. Адже ми разом, незважаючи на різні політичні погляди та приналежність до тієї чи іншої партії, маємо вивчати проблемні питання району й шукати шляхи їх вирішення, задля реалізації спільної мети - процвітаючої Білопільщини. Давайте згуртуємося і будемо жити в єдності».