Районна газета

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА З НЕПОВНОЛІТНІМИ ПРАВОПОРУШНИКАМИ – ГОДИНА ПРАВОВИХ ЗНАНЬ «ЛЮДИНА У СВІТІ ЗАКОНІВ»

Білопільським районним сектором з питань пробації для неповнолітніх засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та їх батьків проведено годину правових знань «Людина у світі законів»

Фахівець з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Білопільського РС з ПП В.М. Вебер розповіла присутнім, що основою правового виховання є правова освіта.

Правові знання сприяють правильному розумінню суспільних явищ, сприяють розвитку соціальної активності, дають можливість правильно орієнтуватися в житті, визначати межу між дозволеним і забороненим, вибирати законні шляхи і засоби захисту особистих прав та інтересів. Від ефективної організації правового виховання залежить їхнє життєве самовизначення. У процесі правового виховання зміцнюється здатність особистості правильно орієнтуватися і знаходити вихід у складній (особливо конфліктній) ситуації. Цілеспрямоване правове виховання зміцнює і розвиває правосвідомість підлітків. Нагадала батькам, що провідну роль у вихованні дітей відіграє сім'я. Це – перший осередок виховання людяності, національної свідомості, патріотизму й демократизму. Саме в ній відбувається засвоєння соціальних та правових норм, моральних вимог і зразків поведінки на основі наслідування. Держава покладає на батьків обов'язок і відповідальність за виховання дітей, за створення в сім'ї умов для повноцінного фізичного, психічного розвитку, формування її інтелектуальних здібностей, моральних якостей, організації життєдіяльності дитини відповідно суспільним вимогам і законодавчим документам, які охороняють його права. Зауважила, що формування в дітей свідомої безпечної поведінки та найпростіших правових знань базується на прикладах поведінки дорослих.

Працівниками Білопільського районного сектору з питань пробації проводиться постійна масово-роз’яснювальна робота серед  неповнолітніх засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та їх батьків бесіди на теми відповідального батьківства, належного виконання батьківських обов’язків, ведення здорового способу життя та інше. Особлива увага під час бесід з правопорушниками приділяється застереженню від вчинення ними в майбутньому протиправних дій, наголошується на небезпеці антисуспільної поведінки та на важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення.

Фахівець з питань соціальної роботи

із суб’єктами пробації Білопільського РС

з питань пробації                                                                                                                          В.М. Вебер