Районна газета

ВІДТЕПЕР ЗАРЕЄСТРУВАТИ БІЗНЕС В УКРАЇНІ МОЖНА ОН-ЛАЙН

01 березня Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нові електронні послуги у сфері державної реєстрації

Нові електронні сервіси представлені для фізичних осіб-підприємців: державна реєстрація фізичної особи-підприємця, внесення змін до відомостей, включення відомостей до реєстру та припинення підприємницької діяльності. Для юридичних осіб: державна реєстрація створення юридичної особи та включення відомостей до реєстру.

Досі подати документи для отримання цих послуг можна було лише у паперовій формі. У 2016 році більше 1 мільйона українців відвідали особисто органи державної реєстрації, витративши на це купу часу.

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування бізнесу. Суб’єкти господарювання можуть подати такі документи у будь-який зручний час 24 години на добу та 7 днів на тиждень через мережу Інтернет.

Електронні послуги доступні через он-лайн будинок юстиції https://online.minjust.gov.ua,  а також на єдиному державному порталі адміністративних послуг poslugy.gov.ua. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та максимально мінімізують корупційні ризики.

«Сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження реального електронного урядування в України, – говорить Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України. – Доступні та прозорі, не корупційні, швидкі та зручні електронні адміністративні послуги – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес».

Результат надання електронної послуги з відповідним номером у єдиному реєстрі в електронній формі направляється суб’єкту господарювання. Також можливо перевірити факт реєстрації шляхом доступу до публічної інформації з єдиного державного реєстру.

Ініціатива реалізується за підтримки Швейцарсько-української програми «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що виконується Фондом Східна Європа.

«В Європейському Союзі затверджено перелік з 20 базових послуг, які обов’язкові для запровадження в електронній формі. Серед них й послуги у сфері реєстрації бізнесу, – говорить Президент Фонду Східна Європа Віктор ЛЯХ. – Наша мета сприяти становленню в Україні європейських стандартів якості з обслуговування громадян та бізнесу».

За матеріалами Урядового порталу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249779967&cat_id=244277212