Районна газета

ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ БІЛОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

Повідомляємо, що головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області 14.10.2019 отримано повідомлення про факти виявлення загиблої риби в р. Сейм.  З метою встановлення причин, що привели до загибелі риби,  були відібрані зразки риби та проби води з р. Сейм.

Причиною загибелі риби згідно експертного висновку Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби України  встановлений токсикоз. При мікробіологічному дослідженні води з р. Сейм було виявлено лактозо-позитивну кишкову паличку, в кількостях, що перевищували допустимі рівні від 30 до 920 разів, та ентерококи, в кількості, що перевищували допустимі рівні від 3 до 8,6 разів. Патогенна мікрофлора в усіх пробах води не виявлена, проте таке явище свідчить про масивне фекальне забруднення води, яке може бути зумовлене залповим скидом неочищених стічних вод в водний об’єкт.

З метою недопущення епідемічного ускладнення присимо обмежити використання води з р. Сейм для господарських потреб та риболовлі до стабілізації ситуації.