Районна газета

ОЧІЛЬНИК БІЛОПІЛЬЩИНИ ВИЇХАВ НА ЗБІР РАННІХ ЗЕРНОВИХ

Голова райдержадміністрації Володимир ДУРНОП’ЯН здійснив робочий візит до Білопільської філії державного підприємства «Укрліктрави», де повним ходом йдуть жнива

«Дуже багато було різних розмов та побоювань, що, цього року будуть і малі врожаї, і збирання пройде невчасно, бо дорогі паливно-мастильні матеріали, техніка, але наші аграрії вміло долають труднощі й вже розпочинають жнива», — зазначив керманич району.

Під час поїздки заступник директора підприємства Анатолій ЛІПКОВ повідомив, що на полі щодня працює чотири екіпажі, частина комбайнів — власні, частина – залучені з інших господарств.

Цьогоріч, за його словами, їм доведеться збирати 700 гектарів ранніх зернових, з чого вони і розпочали.

«Поки що рання пшениця дає «на круг» до 40 центнерів з гектара, — говорить Анатолій Ліпков. — Звичайно, ми розраховували на більший урожай, але не зовсім сприятливі погодні умови восени вплинули на результат».

Він зазначив, що одразу з поля зерно везуть на власне токове господарство, де воно проходить первинну обробку. Аналіз його якості хліборобів задовольняє.

«Усе зерно поки що йде другим класом, це гарний показник, — розповідає далі заступник директора. — На час жнив у нашому господарстві вже традиційно організовано триразове безкоштовне харчування хліборобів. Ми намагаємося створити всі умови, аби люди могли працювати і отримувати гідний результат».

Станом на 8 липня у підприємстві вже було зібрано близько 200 тонн збіжжя. Після ранньої пшениці в господарстві збиратимуть ячмінь. А зараз паралельно із зерновими жнивами триває збір лікарських трав.

Уже зібрано понад 10 тонн ехінацеї пурпурної, яка одразу висушується і готується для подальшої реалізації.

На завершення Володимир Дурноп’ян наголосив, що це господарство є перспективним, воно завжди мало високі результати в роботі та допомагало території, дбало про людей.

 

За матеріалами районної газети «Білопільщина».