Районна газета

ПОСИЛИТИ ПРОФІЛАКТИКУ ЩОДО ВИНИКНЕННЯ АЧС НА СУМЩИНІ

Таке рішення прийнято на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

У ході засідання розглядали епізоотичну ситуацію в Україні та на території області, а також аналіз виконання заходів з профілактики і недопущення поширення африканської чуми свиней.

Як зазначив керівник апарату облдержадміністрації Олег СУХОНОС, нещодавній випадок виявлення захворювання на АЧС у дикій фауні Полтавської області вимагає від членів Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії працювати, перш за все, на упередження та профілактику. Адже дане питання, за великим рахунком, розглядається в економічній та соціально стабільній площині.

За словами начальника головного управління ветеринарної медицини в Сумській області Михайла ЛУЗАНА, наразі на Сумщині не зафіксовано випадків захворювання на АЧС. Основу ж профілактичних заходів становить саме депопуляція. Для прикладу, в тих районах, де проведення відстрілу диких кабанів було організовано на належному рівні, вдалося уникнути спалаху хвороби.

Натомість представники обласної комісія вказала на недоліки в роботі комісій у Роменському та Глухівському районах та лісових і мисливських господарств ряду територій. Тому користувачам мисливських угідь наголошено на обов’язковому виконанні поставлених завдань і активізації робіт з депопуляції свиней у дикій фауні.