Районна газета

ПРОЕКТ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНОГО І ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ НА 2016 РІК – ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ

Саме це питання розглядалося на засіданні колегії, яке провів голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН

«Проект Програми зорієнтований на утримання у дієвому стані існуючих підприємств, залучення інвестиційних коштів, створення додаткових робочих місць з метою наповнення місцевих бюджетів, максимально можливого забезпечення нагальних потреб соціальної сфери району», - зазначив очільник району.

З цілями, завданнями та основними заходами економічного і соціального розвитку Білопільського району на 2016 рік членів колегії ознайомила начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Білопільської районної державної адміністрації Ганна АНДРІЙЧУК.

«Обсяг реалізованої продукції промисловими підприємствами району буде забезпечено в сумі 38,1 млн. гривень або 105,5 % до попереднього року. У сільському господарстві планується залучити капітальних інвестицій на суму 62,8 млн. грн., з яких 28,0 млн. гривень буде спрямовано на будівництво силосів для зберігання зерна місткістю 15 тис. тонн ПАТ «Вирівське ХПП» та 34,8 млн. гривень на придбання сільськогосподарської техніки. Для розбудови соціальної інфраструктури в сільській місцевості планується залучення позабюджетних коштів в сумі 2,5 млн. гривень», - зазначила Ганна Андрійчук.

Планується проведення робіт з капітального, поточного ремонту та експлуатаційного утримання 26,7 км автомобільних доріг комунальної власності у 10 населених пунктах району.

Для забезпечення населення сільської місцевості якісною питною водою планується будівництво водопровідних мереж по вулицях м. Білопілля, по вул. Леніна смт. Жовтневе, по вул. Хілкова, 8 Березня с. Павлівки, реконструкція 3,0 км водопровідних мереж по вулицях с. Нові Вирки, поточний ремонт водопровідних мереж, артезіанських свердловин 4 населених пунктів району, очистка, дезінфекція 51, ремонт (заміна) надбудов 154 шахтних колодязів загального користування.

Планується будівництво та реконструкція 47,2 км мереж вуличного освітлення, установлення 606 одиниць енергозберігаючих джерел освітлення у 10 населених пунктах району.

У 2016 році в галузі енергозбереження планується освоїти 3,4 млн. гривень бюджетних та інвестиційних коштів – це, зокрема заміна 157 вікон на пластикові  склопакети в 14 бюджетних закладах району, встановлення 5 теплогенераторів на альтернативних видах палива у закладах культури району, будівництво вуличного освітлення на сонячних батареях у 4 населених пунктах району та інші.

«У 2016 році в галузі охорони здоров я планується освоїти 1,35 млн. гривень бюджетних коштів, в галузі освіти - майже 900,0 тис. гривень бюджетних коштів і у в галузі культури планується освоїти майже 2,5 млн. гривень бюджетних коштів», - сказала Ганна Андрійчук.

Також Програмою на 2016 рік передбачено проведення поточного ремонту приміщення ізолятора тимчасового тримання Білопільського відділення Головного управління Національної поліції в Сумській області - 200,0 тис.грн субвенції місцевих рад та придбання комплексу аварійно-рятувального обладнання (бензинова насосна станція, різак-розтискач, домкрат, дисковий бензоріз, професійна ланцюгова бензопилка) для 20 державної пожежно-рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області- 240,0 тис.грн субвенції місцевих рад.

«В 2016 році залишаються дієвими 19 місцевих програм: в галузі АПР - 1 програма, в ЖКГ – 3, по охороні здоров’я – 6, соціальному захисту, підтримка дітей та молоді – 5, по культурі – 2, та 2 інші програми», - зазначила на завершення посадовець.

За результатами розгляду члени колегії рекомендували схвалили проект Програми економічного і соціального розвитку Білопільського району на 2016 рік та винести проект Програми на розгляд чергової сесії Білопільської районної ради.