Районна газета

«МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ»

Під такою назвою у Білопільській районній державній адміністрації пройшов інформаційний семінар для міських, селищних, сільських голів району

«Вже протягом 10 років в Україні діє проект Європейського Союзу та програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Головними завдання даного проекту є підвищення рівня життя в сільських, селищних, міських громадах, продемонструвати ефективність децентралізації та посилити спроможність громад, а також підвищити можливості громад щодо розвитку своїх територій», - сказав у вступному слові голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН.

Керманич району висловив сподівання, що новостворені громади, яких в районі дві – Миколаївська та Річківська, та інші ради району сповна скористаються можливостями залучення додаткових коштів для розвитку своїх територій в рамках реалізації даного проекту.

Координатор проекту Тамара ХАРЧЕНКО розповіла учасникам семінару про основних грантодавців, що працюють в Україні та області, про досвід впровадження даного проекту в Україні та Сумській області, про інноваційне енергозбереження та про створення обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів.

Координатор проекту Анатолій МОЛОШНИЙ ознайомив присутніх з інноваційною складовою в енергоефективністі, а саме про проблеми із забезпеченням енергетичними ресурсами, про можливості зменшення використання енергетичних ресурсів та пошук альтернативи, про пріоритетні напрямки з інноваційного енергозбереження та види підтримки громад від проекту «Місцевий розвиток, спрямований на громаду».

Координатори проекту відповіли на запитання, які виникали у голів територіальних громад району.

На завершення Володимир Верещагін подякував координаторам проекту, які винайшли час та можливість відвідати район та поділитися свої досвідом.