Районна газета

ПЕРЕЛІК ПРОГРАМ ДЛЯ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ

Перелік Програм, що фінансуються за рахунок коштів Європейського Союзу, для розвитку бізнесу

East Invest

Період: 2010-2017

Бюджет: 14 млн. євро

Хто впроваджує програму: Консорціум під егідою EUROCHAMBRES - Асоціації європейських торгово-промислових палат.

Цільові групи проекту: малі та середні підприємства та організації, що підтримують бізнес.

Активності, спрямовані на допомогу малому та середньому бізнесу: семінари, тренінги, торговельні ярмарки, підтримка ділових зв'язків між бізнесом в Україні та ЄС, роад-шоу інвесторів для малого те середнього бізнесу.

Активності на підтримку організацій, що підтримують бізнес: сприяння налагодженню зв'язків з організаціями, які підтримують бізнес в Європейському Союзі, аудит, програми обміну досвідом, консультаційні послуги, тренінги від East Invest Academies.

Інформаційні ресурси: www.east-invest.eu (доступна російська версія сайту)

SME Facility (Європейський банк реконструкції та розвитку / Німецький банк розвитку та Європейський інвестиційний банк)

Період: 2010-2020

Бюджет: 15.3 млн. євро, 150 млн. євро інвестицій

Хто впроваджує програму: ЄБРР, KFW, ЄІБ

Цільова група: малий та середній бізнес

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: широкий спектр фінансових послуг та продуктів для малого та середнього бізнесу, які роблять доступнішими «довгі» гроші для малого та середнього бізнесу; позики, зокрема в національній валюті, loans, including in local currency, інвестиції в акціонерний капітал та гарантії.

Інформаційні ресурси: www.ebrd.com

Сконтактувати з ЄБРР в Україні: ebrd.com

Європейський банк розвитку. Інформаційні ресурси: eib.org/projects

Програма допомоги малому та середньому бізнесу у партнерських країнах Східної Європи

Період: 2010-2016

Бюджет: 15.3 млн. євро

Хто впроваджує програму: Європейський банк реконструкції та розвитку

Цільові групи: малі та середні підприємства

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: надання доступу до ноу-хау, необхідних для розвитку та зростання малого та середнього бізнесу через залучення місцевих консультантів для вирішення конкретних проблем бізнесу або завдяки залученню міжнародних консультантів до впровадження найкращих практик на підприємствах, які мають потенціал бути лідерами ринку в майбутньому.

Інформаційні ресурси: www.ebrd.com

Визначення та просування інвестицій у сфері енергоефективності

Період: 2006-2018

Бюджет: 9.5 млн. євро

Хто впроваджує програму: Європейський банк реконструкції та розвитку

Цільова група: малий та середній бізнес

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: кредитні лінії в місцевих банках та надання технічної, фінансової, юридичної допомоги.

Інформаційні ресурси (англійською мовою): ebrd.com

STAREP (Strengthening Auditing and Reporting in the Eastern Partnershi Countries)

Посилення практик аудиту та звітності в партнерських країнах Східної Європи

Період: 2014-2017

Бюджет: 10 млн. євро

Хто впроваджує: Світовий банк

Цільові групи: Бізнес, аудиторські та бухгалтерські організації

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: послуги з підтримки бізнесу; підтримка отримувачів позики зі сфери малого та середнього бізнесу з метою забезпечення доступу до фінансування через модернізовані підходи до бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Інформаційні ресурси (англійською мовою): web.worldbank.org

Світовий банк в Україні: worIdbank.org

DCFTA Пряма фінансова допомога

Період: 2014-2024

Бюджет: 10 млн. євро - грант Європейського Союзу, 70 млн євро інвестицій

Хто впроваджує програму: Європейський банк реконструкції та розвитку Цільові групи: Середній бізнес в Україні, Грузії та Молдові

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: капітальні інвестиції 0.5 млн. євро та 10 млн. євро. Дана програма є частиною підтримки у впровадженні Угоди про вільну торгівлю між Європейським Союзом і Україною.

Інформаційні ресурси (англійською мовою): www.ebrd.com

Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) - European Neighborhood Region (ENR)

Період: 2005 - необмежений період

Бюджет: 974 млн. євро (заявлені зобов'язання від інвесторів)

Хто впроваджує програму: Розпорядник Фонду - Oppenheim Asset Management Services S.a r.l., Люксембург/ Консультант Фонду - Finance in Motion GmbH, Франкфурт-на-Майні, Німеччина

Цільові групи: Мікропідприємства та малі підприємства, фізичні особи-підприємці з обмеженим доступом до фінансових послуг

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: позики для малих та мікропідприємств, позики для сільських господарств (рослинництво, тваринництво, переробка сільськогосподарської продукції), житлові кредити, що надаються через місцеві комерційні банки, макрофінансові інституції або небанківські організації.

Інформаційні ресурси (англійською мовою): www.efse.lu

 

Horizon 2020

Період: 2014-2020

Бюджет: 80 млрд. євро

Хто впроваджує програму: Європейський Союз

Цільові групи: малий та середній бізнес.

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: підтримка досліджень, розробок та інновацій в МСП, що створює передумови для прискорення розвитку компаній з самого раннього етапу до впровадження на ринок.

Інформаційні ресурси:https://h2020.link/. https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/

Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)

Період: 2014-2020

Бюджет: 2,3 млрд. євро

Хто впроваджує програму: Європейський Союз

Цільові групи: малий та середній бізнес

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: покращення умов доступу МСП на ринки (забезпечення консультативних та аналітичних послуг, пов'язаних із експортно-імпортною діяльність підприємств, розширення торговельно-економічних зв'язків); покращення умов функціонування МПС (імплементація Акту Малого Бізнесу для Європи); формування культури ведення бізнесу.

Інформаційні ресурси: https://ec.europa.eu/enterprise/initiatives/cosme/index en.htm

Ресурсний центр ГУРТ

Це національний центр суспільної інформації та експертизи, що відіграє роль комунікаційної, інформаційної та ресурсної платформи для лідерів громад, менеджерів громадських, благодійних організацій, донорських структур, корпоративно-відповідального бізнесу, представників органів місцевого самоврядування та державної влади. Портал пропонує участь у конкурсах, грантових програмах від міжнародних та національних донорських організацій, а також тренінги, конференції для суб'єктів господарювання.

Інформаційні ресурси: https://gurt.org.ua/donors/international/

Віртуальний центр підтримки українських експортерів Представництва України при ЄС

Цей проект надає можливість слідкувати за новими програми ЄС на підтримку малого та середнього бізнесу, звертатись українським компаніям до фахівців торгово-економічного департаменту Представництва за консультаціями та допомогою, отримати більше інформації про можливості виходу на міжнародний ринок. Послуги Центру є безкоштовними.

Інформаційні ресурси: http://eeas.eur0pa.euv https://ukraine-ea.mfa.gov.ua

Програма ЄС «U-LEAD with Europe: місцеве розширення прав і можливостей, підзвітність та розвиток»

Період: 2016-2020

Бюджет: 97 млн. євро

Хто впроваджує програму: Європейський Союз

Метою програми є сприяння розвитку багаторівневого управління в Україні, яке є прозором, підзвітним та відповідає потребам громадян. Компонент 2 буде спрямований на створення Центрів надання адміністративних послуг та забезпечення активної участі громадян у місцевому розвитку. Пріоритет буде надаватись добровільно об'єднаним громадам.

Інформаційні ресурси: https://eeas.europa.eu/deleqations/ukraine/index_en.htm

Підтримка ЄС відновлення економіки України

Період: 2016-2020

Бюджет: 55 млн. євро

Хто впроваджує програму: Європейський Союз

Цільові групи: малий та середній бізнес

Активності/Програми для малого та середнього бізнесу: програмою передбачено два основні напрямки: перший - на загальнодержавному рівні буде надаватись технічна допомога та консультування з питань вироблення політики для завершення існуючих процесів з дерегуляції та створення відповідного інформаційного Інтернет порталу для малого і середнього бізнесу; другий - на регіональному рівні програма передбачає надання практичних консультацій для малого і середнього бізнесу та розвиток підприємницьких навичок через мережу центрів з розвитку бізнесу. Ця програма також має на меті сприяти розширенню можливостей доступу, на місцевому рівні, до фінансових ресурсів завдяки поєднанню консультативної допомоги з розвитку бізнесу та додаткового фінансування ЄС в рамках грантової програми в обсязі 40 млн. євро. В рамках програми також буде надано допомогу комерційним банкам із запровадження ефективного управління ризиками з метою підвищення їх спроможності задовільнити зростаючий попит на фінансування з боку малого і середнього бізнесу.

Інформаційні ресурси: http://www.ebrd.com/ukraine.html

Контакти: Європейський банк реконструкції та розвитку, м Київ, вул. Немировича-Данченка,16, (+38 044) 277-11-00, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Про подання заявок на участь у Програмах повідомляти відділ економічного розвитку і торгівлі Білопільської районної державної адміністрації за адресою м.Білопілля, вул. Старопутивльська, 35, кабінет 27 (тел. (05443) 9-15-48).