Районна газета

«ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ»

Під такою назвою відбулася робоча зустріч керівництва громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» з представниками суб’єктів Білопільського району, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та представниками шкіл м. Білопілля та ДНЗ «Білопільське вище професійне училище»

В зустрічі взяла участь заступник голови Білопільської районної державної адміністрації Ольга НЕСТЕРОВИЧ, яка зазначила, що у сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Це один із найприбутковіших кримінальних бізнесів у світі після торгівлі зброєю та наркотиками. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини. Також побажала плідної праці під час зустрічі.

Мета зустрічі-організація проведення вуличних флешмобів з інформування мешканців району, які постраждали від торгівлі людьми або належать до груп ризику, щодо гідного та безперешкодного доступу до допомоги і захисту, а також до послуг із попередження торгівлі людьми на виконання соціального замовлення з надання послуг із запобігання торгівлі людьми, захисту та допомоги постраждалим особам у рамках Обласної цільової соціальної програми розв’язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення на 2019 рік та з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18 жовтня.

Багато людей знають про проблему торгівлі людьми - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів... Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним. А ситуація така, що будь – яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. За статистикою МОМ 54 % жертв торгівлі людьми мають вищу або неповну вищу освіту.

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, починаючи з 1991 року, понад 230 тисяч українців постраждало від торгівлі людьми. За неофіційними даними в світі близько 4 млн. осіб щороку переправляються через кордони держав для використання в підневільній праці.

Виявлення і розслідування злочинів про торгівлю людьми та ідентифікація ймовірно постраждалих від торгівлі людьми вимагає глибоких знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до протидії торгівлі людьми.

В ході зустрічі учасники обмінялись думками з цього питання.

На завершення зустрічі голова ГО ««Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» Едуард ГЛОБА зазначив, що такі зустрічі сприяють покращанню поінформованості громадян з питань протидії торгівлі людьми та покращенню підтримки постраждалих від торгівлі людьми, а також направлені на покращення співпраці.