Районна газета

НА СУМЩИНІ КІЛЬКІСТЬ БЕЗРОБІТНОГО НАСЕЛЕННЯ ЗМЕНШИЛАСЬ НА 2,5 ТИСЯЧІ ОСІБ

Про це повідомила під час засідання у форматі круглого столу «Легалізація праці – запорука гідного життя» заступник директора обласного Департаменту соціального захисту населення Олена ЗАЯЦ

За її словами, станом на перше серпня рівень безробіття в області становив 8%, що на 0,6% нижче до попереднього року. Зафіксована кількість безробітних – 14053 особи. За цей період обліковано 3206 вільних робочих місць, заявлених  роботодавцями до служби зайнятості області. Це на 469 місць (на 17%) більше, ніж минулого року. На 1 вакантне місце претендувало 4 особи, у минулому році – 5, у позаминулому – 7.

Проблемою на регіональному ринку праці залишається зменшення середньооблікової кількості штатних працівників. Упродовж серпня цього року, в порівнянні з попереднім місяцем, середньооблікова чисельність штатних працівників скоротилась на 0,3% і становить майже 191,1 тис. осіб. До початку року на 5,9 тис. осіб зменшилась штатна чисельність. Однією з причин її зменшення є міграційний відплив, як внутрішній та і за кордон.

Довідково. За результатами обстежень робочої сили на Сумщині кількість зайнятого населення у віці 15 років і старше у І півріччі 2019 р. становила 484,1 тис. осіб.