Районна газета

«НЕБЕСНА СОТНЯ БІЛИХ ЖУРАВЛІВ»

Голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН разом із представниками влади, громадськості та шкільної молоді взяв участь у акції пам’яті «Небесна Сотня білих журавлів», яка відбулася в центрі культури і дозвілля «Україна» нагоди Дня Героїв Небесної Сотні

П’ять років тому в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У ті лютневі дні тисячі українців вийшли на Майдан захищати свою честь і гідність. Переважна більшість – це були молоді люди, які прагнули європейських цінностей, гідного життя. У період з 18 по 22 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні - були заарештовані та зазнали тортур.

Присутні на акції переглянули відеоролики «Так все починалось», «Майдан. 20.02.2014», «Вічна слава героям Євромайдану( список загиблих)», «Поховання 21.02.2014».

У виконанні учасників художньої самодіяльності звучали вірші та пісні, присвячені Дню Героїв Небесної Сотні.

До умовної стіни пам’яті «Герої Небесної Сотні» керівництво району, міста та учнівська молодь поставила запалені свічки та хвилиною тиші вшанували невмирущу пам’ять про загиблих героїв Небесного Війська та всіх тих, хто віддав своє  життя за рідну землю на сході нашої держави.

Після цього учасники акції пам’яті з Державним Прапором України колоною рушила центральною вулицею міста та поклала квіти до Меморіалу «Алея Слави героїв АТО».

«Сьогодні вся країна протистоїть ворогу та єднається навколо головних цінностей – незалежності і свободи. Нехай світла пам’ять про Героїв Небесної Сотні, тих хто поклав своє життя на сході України, згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Лише зробивши Україну сильною, вільною і демократичною країною, ми зможемо виконати заповіт українських героїв. Тож вічна пам’ять Героям Небесної Сотні. Слава Україні!», - такими словами Володимир Верещагін підсумував захід.