Районна газета

СТАРТУВАВ РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ САМОДІЯЛЬНОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «БІЛОПІЛЬСЬКІ ВІЗЕРУНКИ»

З метою виховання поваги і любові до рідного краю, популяризації мистецьких надбань Білопільщини, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно – культурних традицій, художніх промислів і ремесел, залучення широких верств населення до розвитку аматорської народної творчості в районі традиційно проходить фестиваль самодіяльної народної творчості «Білопільські візерунки»

Цьогорічний фестиваль проходить в рамках обласного фестивалю народної творчості «З любов’ю вічною до тебе, рідний краю», присвяченого 30-й річниці незалежності України.

2 березня мистецький фестиваль розпочав свою ходу на базі Павлівського сільського будинку культури. З відкриттям фестивалю присутніх привітали начальник відділу культури і туризму Білопільської районної державної адміністрації Світлана ЛУКОВА, в.о. Павлівського сільського голови Світлана ТАРАСЕНКО, Рижівський сільський голова Олександр ЧЕХ та Ободівський сільський голова Віктор ВАСИЛЕГА. Вітаючи учасників фестивалю, виступаючі зауважили, що «сьогодні кожен, хто буде виступати на цій сцені – переможець, бо глибока душевність і щирість творчих виступів примножує багату культурну традицію нашого краю, дозволяє залучати все нові і нові покоління до прекрасного.  І дуже важливо, що фестиваль здружив аматорські колективи у єдину велику мистецьку родину, адже усіх їх об’єднує одне – любов до українського народного мистецтва».

Свято народної творчості вразило присутніх розмаїттям талантів. Цього дня  на сцені Павлівського будинку культури звітували аматорські колективи та окремі виконавці з Рижівської, Ободівської та Павлівської сільських рад.

Неповторною красою та щирістю полонили серця глядачів пісні у виконанні народного аматорського вокального ансамблю «Рижівські дівчата» та вокального гурту «Мальви» Рижівського СБК (керівник В.САУЛЕНКО), жіночого вокального ансамблю «Калинонька» Ободівського СБК (керівник О.КІСІЛЬОВА), жіночого вокального ансамблю «Червона калина» та дитячого вокального ансамблю «Дзвіночки» Павлівського СБК (керівник С.АНДРУХОВА), солістів Юлії та Івана ДУДКІНИХ, Валентини САУЛЕНКО, Ольги БУБЛИК, Олександра ЧЕХА з Рижівки, Івана ОВРАМЕНКА, Оксани КІСІЛЬОВОЇ, Надії РЕВЕНКО, Ніни та Віктора СКВОРЦОВИХ, Миколи КЛЮСА, Олександра ДЕМИДЕНКА з Ободів, Софії ШУЛЬЖЕНКО, Ганни МІЩЕНКО, Тетяни СИДОРЕНКО, Світлани АНДРУХОВОЇ з Павлівок. Поетичні твори про Україну та її сьогодення читали Катерина ЛОПАТКА (Павлівський СБК), Світлана ЛЕОНЕНКО (Ободівський СБК) та Наталія ЄМЕЛЬЯНЕНКО (Рижівський СБК).

А у фойє будинку культури вражала своєю красою виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва звітуючих громад. Персональними виставками місцевих майстринь Тетяни СИДОРЕНКО (техніка витинання), Любові ДЗЮБИ і Дар’ї НЕЙЧЕВОЇ (техніка малювання картин за номерами) та виробами в’язаними гачком Віри ЧАЛОЇ була представлена Павлівська громада. Ободівські майстрині Оксана КІСІЛЬОВА, Любов КИРИЧЕНКО та Надія РЕВЕНКО представляли на виставці свої ляльки-мотанки, а учасники дитячого гуртка «Умілі руки» Ободівського будинку культури (керівник Н. РЕВЕНКО) – вироби з підручних матеріалів. Рижівська сільська рада була представлена вишитими картинами Валентини АНІКІНОЇ та виробами з паперової лози Галини ЛІТВІНОВОЇ.

Фестиваль розпочався, тож маємо надію, що мистецька когорта Білопільщини поповниться новими талантами, бо «Білопільські візерунки», пропагуючи українське мистецтво та плекаючи рідну мову, сприяють утвердженню духовності та народних традицій на Білопільщині та вихованню молодого покоління на кращих зразках народної творчості.

Матеріали надані методичною службою КЗ БРР «Білопільський районний будинок культури»