Районна газета

ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА... ПЕКУЧА РАНА, ЯКА БОЛИТЬ ДОСІ ЧИ НЕ В КОЖНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ РОДИНІ

Невимовно тяжких втрат зазнав наш народ у тій страшній воєнній круговерті, що понівечила і розтоптала мільйони людських доль

До 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Білопільською центральною районною бібліотекою ім. О.Олеся була організована сімейна акція «Альбом пам’яті мого роду», під час якої проводився збір світлин учасників бойових дій Другої світової війни - жителів міста Білопілля, їхніх особистих речей, листів та спогадів. Всього вдалося зібрати близько 50 фотографій та історій фронтового шляху земляків. Їх надали користувачі книгозбірні.

Марафон бібліотечних заходів до 9 травня розпочався з проведеного юнацькою кафедрою для учнів 8-го класу Білопільського закладу загальної середньої освіти №5 ток-діалогу «Чи зміг би ти повторити подвиг дідів?». Бібліотекарі на подвір’ї книгозбірні приготували школярам смачний солдатський куліш. Під час частування відбулось спілкування, де юнаки та дівчата розповідали про своїх прадідів, які захищали мир на землі та проводили паралелі із нинішньою ситуацією на Сході держави.

Бібліотекар Інна ВАСИЛЬЧЕНКО провела екскурс сторінками історії Другої світової війни, окупації України, розповіла про героїчний подвиг наших дідів та прадідів. Кожен з присутніх висловлював думку чи зміг він повторити подвиг дідів. Запрошений на захід доброволець, учасник АТО Володимир КРИВОДУБ спілкувався з молоддю, розповідав про війну на сході держави, подвиг українського народу у Другій світовій війні. Всі учасники заходу вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя братської могили, в якій спочивають 242 загиблих воїна. 

Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні центральна бібліотека для дітей традиційно провела патріотичну акцію «Привітай ветерана вдома». Бібліотечні працівники та учні Білопільського НВК №4 привітали з Днем Перемоги учасників Другої Світової війни Володимира Якимовича ШЕСТАКА та його сестру Олександру Якимівну. Шановні ветерани незважаючи на свій поважний вік (Володимиру Якимовичу виповнилося 89 років, Олександрі Якимівні - 91 рік) жваво спілкувались з дітьми, згадували свої воєнні поневіряння. В роки війни вони жили разом із матір’ю, яка залишилась із трьома дітьми на окупованій території. Їх батько перед війною був репресований як ворог народу і засланий у концтабір в Читинську область, де і помер в 1943 році. Дитинство та юнацькі роки Володимир та Олександра провели в нацистській окупації. Учні привітали шановних ветеранів зі святом та побажали благополуччя, усмішок на обличчі, міцного здоров’я на довгі роки.

Крім того, центральною бібліотекою для дітей до Дня пам’яті та примирення, 74-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі була проведена мультимедійна презентація «Славимо подвиг ваш, земляки». Діти переглянули відеофільми із циклу «Ветерани Білопільщини», а саме спогади учасників бойових дій, ветеранів Другої Світової війни Раїси Трохимівни СУСЄВОЇ та Віктора Опанасовича МАТЮХИ. Відеофільм «Перегортаючи сторінки історії» із циклу «Книга пам’яті мого роду» був присвячений ветеранам Другої Світової війни Варварі Харитонівні ОЛІЙНИК та Івану Євгеновичу ОЛІЙНИКУ. Після відеоперегляду дітям розповіли про мак як символ пам’яті жертв війни та провели майстер-клас по його виготовленню. До заходу була оформлена книжкова виставка «Ви – перемогли! Ми – пам’ятаємо!», яка ознайомила учнів із літературою про Другу світову війну.

9 травня на площі перед бібліотекою в рамках акції «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» працівниками центральної районної бібліотеки була оформлена виставка-панорама «Пам’ять про подвиг», де були представлені світлин учасників бойових дій Другої світової війни - жителів міста Білопілля, Героїв Радянського Союзу – наших земляків, тематичні книги, теки, буклети. Була представлена на виставці і парадна форма нашого земляка – ветерана Другої світової війни Івана Івановича ОЛЕКСЕНКА. Привертала увагу жителів та гостей міста картина «Повернення додому» українського художника, уродженця м. Білопілля Володимира КОРСУНА.

Минуло вже 74 роки від Дня Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Та пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях. Війна немає забуття!