Районна газета

НЕВИЧЕРПНІ НАРОДНІ ДЖЕРЕЛА БІЛОПІЛЬЩИНИ

Ми живемо в той час, коли суспільство знаходиться на вершині технологічного й наукового прогресу, створивши винаходи, які ще півстоліття тому здавалися б фантастикою. Це стало можливим завдяки стрімкому розвитку науки, технологій. Проте нині людство все більше озирається назад – до своїх витоків, прагне краще зрозуміти хто ми і куди йдемо.

 

На щастя, зараз з’явилося усвідомлення, що поряд зі збереженням зримих культурних надбань людства (наприклад, пам’яток архітектури), необхідне збереження і «невидимої», на перший погляд, спадщини. Адже саме нематеріальна культурна спадщина: музика, ремесла, звичаї, обряди,повір’я, казки – є найважливішою ланкою національного коду.

Саме нематеріальна культурна спадщина потребує особливого захисту й охорони, адже вона живе в устах наймудріших, у піснях найталановитіших, у вмілих руках та душах наймайстерніших представників кожного народу.

Надзвичайно важливим етапом формування палітри надбань нематеріальної культури нашого народу є вивчення та дослідження фольклорно-етнографічних особливостей рідного краю.

За ініціативи відділу культури і туризму Білопільської районної державної адміністрації та методичної служби комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільський районний будинок культури» 24 червня в селі Річки була проведена фольклорно – етнографічна експедиція на чолі з фахівцями Сумського обласного науково – методичного центру культури і мистецтв.

Під час експедиції присутні ознайомилися з цікавою самобутньою «Традицією випікання весільних утят села Річки», якими з давніх-давен прикрашали весільні короваї річани.

«Без цих коровайних прикрас і весілля було не весілля. Бо вони символізували мир, достаток та любов для молодої родини», - говорить основна зберігачка цього весільного атрибуту Ольга Турчина. Тому ця давня традиція залишається і досі живим автентичним елементом річківського краю.

З давніх давен весільні обрядодії супроводжувалися обрядовими ліричними та весільними піснями, завдяки яким річани стали відомими далеко за межами району та області. Не вичерпується істинне джерело народної творчості цього краю. Тому саме цей елемент нематеріальної культурної спадщини Білопільщини буде презентований на обласний огляд-конкурс на краще дослідження місцевого елемента нематеріальної культурної спадщини. який допоможе виявити, зафіксувати та презентувати громаді області унікальні старовинні традиції, звичаї та обряди нашого регіону.