Районна газета

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «СУМЩИНА В БОРОТЬБІ»

2017 рік знаменний 100-річчям Української революції 1917-1921 років. З цієї нагоди в центральній районній бібліотеці імені О.Олеся проводиться цикл заходів

21 грудня в читальній залі бібліотеки відбулася презентація унікального книжкового видання «Сумщина в боротьбі». Книга має трьох авторів – дослідників: Віктор Моренець зі Львова, Юрій Юзач з Прилук та уродженець Сумщини Роман Коваль. Це спільний унікальний проект Сумської облдержадміністрації, обласної ради та історичного клубу «Холодний Яр».

У збірнику «Сумщина в боротьбі» вміщено 120 біографій козаків і старшин Армії УНР, які народилися на території сучасної Сумської області, а також понад 50 спогадів про їхню участь в Українській революції 1917-20-го років. Серед них - спогади і про наших земляків, уродженців Білопілля - Михайла Ковенка та видатного лірика Олександра  Олеся.

Презентація розпочалася виступом письменника, лауреат літературних премій О.Олеся і А.Головка Івана Петровича ГОЛОВЧЕНКА. У своєму виступі він звернувся до молоді і зазначив, що нам необхідно любити Україну і пишатися, що народилися на батьківщині героїв. Монологи «Рідна земля» і «Закувала сива зозуля…» у виконанні автора звучали особливо урочисто і натхненно.

Про українського поета, драматурга, великого патріота і борця за національні ідеї Олександра Олеся розповіла директор музею О.Олеся Наталія КЛЕПАЛЬСЬКА.

Учасники заходу переглянули фрагменти з відео презентації книги, прослухавши виступ автора Романа Коваля та пісні у виконанні гостей із Києва Володимира Самайди та Валерія Мартишки. Порадували присутніх і виступи юних талантів із Білопілля Аліни СТЕПАНЕНКО, Анастасії РИЖОВОЇ та Вікторії КОЛЕСНИК. Для учасників презентації бібліотекарі підготували виставку – репортаж «Відродження української нації».