Районна газета

«БІЛОПІЛЬСЬКІ ВІЗЕРУНКИ» ВПЕВНЕНО КРОКУЮТЬ РАЙОНОМ

17 березня у приміщенні Павлівського сільського будинку культури відбувся творчий звіт аматорів Павлівської та Іскрисківщинської сільських рад в рамках районного фестивалю самодіяльної народної творчості «Білопільські візерунки»

У фойє будинку культури присутні мали можливість переглянути виставку робіт майстрів-умільців звітуючих громад: вишиті вироби та рушники Віри ЧАЛОЇ і Анни МЕДВІДЬ, картини бісером та в’язані вироби Ольги ГЕВЛИЧ і Тетяни СМИЧЕНКО, орігамі Миколи ЯКУШКА, вироби з дерева Івана БОРЗИХ, витинанки Тетяни СИДОРЕНКО та дитячого клубу «Витинанка» Павлівського будинку культури.

З мистецьким святом присутніх вітали головний спеціаліст відділу культури і туризму Білопільської районної державної адміністрації Ірина ДАЦЕНКО та виконуюча обов’язки Павлівського сільського голови Світлана ТАРАСЕНКО, які в своїх виступах зауважили, що «Фестиваль «Білопільські візерунки» є брендом району, і пропагуючи українську пісню, танець, плекаючи рідну мову, сприяє утвердженню духовності та народних традицій на Білопільщині, вихованню молодого покоління на кращих зразках народної творчості». 

Українська пісня… Вона є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом. Тож, мабуть, не випадково саме цей вид мистецтва користується великою популярністю серед самодіяльних аматорів. Високу виконавську майстерність продемонстрували вокальні колективи «Відрада» Іскрисківщинського СБК та «Червона калина» і «Дзвіночки» Павлівського будинку культури, у виконанні яких звучали патріотичні, ліричні та жартівливі пісні. Родзинкою серед пісенного розмаїття стали пісні знаного білопільського композитора Олексія ЧУХЛІБА у виконанні іскрисківщинських аматорів.

Яскравими виступами вразили глядачів солісти: Ольга НОЧВІЙ, Надія НАКОНЕЧНА, Єлизавета БОНДАРЄВА з Іскрисківщини, Софія ШУЛЬЖЕНКО, Тетяна СИДОРЕНКО, Тетяна ГЕТЬМАН, Віра ЧАЛА, Сергій МІЩЕНКО, Юлія ТЕРЕЩЕНКО, Діана, Софія та Світлана АНДРУХОВИ з Павлівки. Проникливу пісню про маму виконав юний гітарист-вокаліст Сергій ПОПОВ (с. Іскрисківщина).

Запальні танці подарували глядачам Яна КОЧЕРЕЖЧЕНКО та Наталія ЧУЛАНОВА (Іскрисківщинський СБК). А аматори слова Анна МІЩЕНКО з Павлівки та Валерія БОГАШ з Іскрисківщини зачарували присутніх українською поезією та іскрометним гумором.

За вікном розгулялася завірюха та теплі оплески і схвальні відгуки глядачів зігрівали атмосферу в глядацькій залі та надихали керівників творчих колективів і їх учасників до створення нових яскравих проектів.