Районна газета

УВАГА!

З метою формування та змістовного наповнювання системи патріотичного виховання дітей та молоді, в області оголошено Конкурс практичних ідей патріотичного виховання, учасниками якого можуть стати усі зацікавлені представники установ, організацій, навчальних та позанавчальних закладів, у тому числі комерційних установ та громадських організацій

З детальними умовами конкурсу можна ознайомитися у працівників управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації: e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , тел. 61-09-16, контактна особа – Резніченко Ольга.

Регламент Конкурсу додається

РЕГЛАМЕНТ

проведення обласного конкурсу ідей розвитку та впровадження патріотичного виховання дітей та молоді в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

 І. Загальні положення

Обласний Конкурс ідей формування, розвитку та впровадження патріотичного виховання дітей та молоді в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (надалі - Конкурс) проводиться з 11 жовтня по 01 лютого 2017 року.

Конкурс проводиться з метою розробки та впровадження в практику єдиних методичних рекомендацій щодо розвитку напрямку патріотичного виховання під час роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, у тому числі пришкільних та профільних таборів (далі – табори), а також навчальних та позанавчальних закладах.

Конкурс спрямований на пошук кращих практик, обмін досвідом та впровадження кращих ідей в роботу закладів оздоровлення та відпочинку, а також навчальних та позанавчальних закладів (далі – Заклади), у напрямку патріотичного виховання, як одного з пріоритетних напрямків в умовах сьогодення.

II. Завдання конкурсу

Пошук, розробка та впровадження дієвих форм роботи з дітьми та молоддю у напрямку патріотичного виховання в діяльність (Закладів).

Розробка та розповсюдження збірки практичних методичних рекомендацій з впровадження патріотичного виховання для керівників та працівників дитячих Закладів.

Створення спільноти практиків та мережі установ та організацій спрямованих на розвиток та розробку єдиної системи патріотичного виховання дітей та молоді в області.

II. Учасники конкурсу

Учасниками Конкурсу є усі зацікавлені представники установ, організацій, навчальних та позанавчальних закладів, у тому числі комерційних установ та громадських організацій, що провадять свою діяльність у напрямку патріотичного виховання та мають досвід такої діяльності на теренах Сумщини та України.

Учасниками Конкурсу також можуть бути ініціативні групи ,кількість осіб яких не обмежується.

IV. Організатори:

Організаторами Конкурсу є:

управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації;

департамент освіти і науки Сумської обласної  державної адміністрації;

управління культури та туризму Сумської обласної  державної адміністрації;

управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної  державної адміністрації;

КЗ СОР «Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю»;

КУ СОР «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення туризму та військово-патріотичного виховання».

Координатором Конкурсу є управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.

Організатори Конкурсу формують  експертної конкурсної комісії (далі – Комісія) Конкурсу, яка здійснює оцінку робіт, представлених на Конкурс та своїм рішенням визначає переможців та затверджує її персональний склад. До складу Комісії входять представники організаторів Конкурсу, інститутів громадянського суспільства, ЗМІ області, науковці, експерти та фахівці у напрямку патріотичного виховання та роботи з дітьми та молоддю. 

Організатори Конкурсу мають право використовувати конкурсні   роботи під час підготовки та видання інформаційних матеріалів та в інших некомерційних цілях зі збереженням права інтелектуальної власності автора, а саме: розміщення конкурсної роботи на безоплатній основі в некомерційних цілях в мережі Інтернет, використання її у теле- і радіопередачах, на зовнішніх рекламних носіях, для трансляції у засобах масової інформації.

За детальною інформацією про Конкурс звертатися до управління молоді та спору Сумської обласної державної адміністрації за телефоном: 
61-09-16 та за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, 29

 V. Умови проведення Конкурсу та критерії оцінювання:

Конкурс проводиться за 5-ма напрямками:

1). Військово-патріотичне виховання

2). Духовно-патріотичне виховання

3). Громадянська освіта

4). Сучасне трактування історії України (з урахуванням вікових характеристик вихованців).

5). Екологічне виховання

Для участі у Конкурсі необхідно підготувати презентацію ідеї щодо практичного розвитку та впровадження одного із запропонованих напрямків під час роботи Закладів, що відповідає меті та завданням Конкурсу та в подальшому можуть використовуватися у роботі Закладів, у тому числі із залученням установи, організації що презентує ідею.

Надсилаючи роботу на Конкурс, учасник може користуватися наступним алгоритмом підготовки:

1. Формулювання ідеї (назва, формат тощо).

2. Мета (стисло, але максимально змістовно).

3. Напрямок, якому відповідає ідея.

4. Опис цільової аудиторії.

5. Короткий опис (стисло що саме буде зроблено, які заходи та форми роботи будуть використовуватися).

6. Результат впровадження/використання ідеї.

7. Демонстрація –фото, – відео, посилань на сторінки в мережі Інтрнет, та інших матеріалів, що підтверджують досвід та ефективність реалізації ідеї в попередньому періоді.

8. Необхідні для реалізації ресурси, у тому числі наявні.

Роботи надсилаються до управління молоді та спору Сумської обласної державної адміністрації у електронному та обов’язково друкованому вигляді, за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, 29.

Робота надсилається разом із заявою. Зразок заявки на участь у Конкурсі наведений у додатку 1.

Подання Заявки на участь у Конкурсі відповідно до цього Положення означає повну згоду конкурсанта з умовами участі, порядком організації та проведення Конкурсу.

Критерії оцінювання:

  • дотримання умов проведення Конкурсу;
  • відповідність меті, завданням та напрямкам Конкурсу;
  • доступність, наглядність та практичність у впровадженні та використанні ідеї під час роботи дитячих таборів;
  • оригінальність ідеї;
  • досвід реалізації ідеї в минулому, досвід організації, установи ініціативної групи щодо роботи за напрямком патріотичного виховання саме з дитячою та молодіжною аудиторією;

Роботи, що не відповідають вимогам, до розгляду не беруться.

VI. Термін проведення Конкурсу та підсумки

Конкурс проводиться у ІІ етапи.

На І етапі роботи надаються до управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації до 01 лютого 2017 року на електронну адресу    Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  та у друкованому вигляді за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, 29.

На ІІ етапі у період з 01 лютого до 01 березня 2017 року роботи опрацьовуються Комісією. Кращі з них обираються для включення у загальну збірку методичних матеріалів. Автори ідей увійдуть до спільноти практиків, які в подальшому будуть активно залучені до розробки обласної програми патріотичного виховання.

У період з 01 березня до 15 квітня 2017 року організатори Конкурсу за його результатами забезпечують формування, розробку, виготовлення та розповсюдження збірки методичних матеріалів, в яку окрім обраних ідей (проектів, пропозицій, робіт) будуть включені координати авторів та пропозиції, щодо організацій, установ та осіб які є рекомендованими до співпраці із Закладами  у напрямку патріотичного виховання.

Окрім зазначених етапів у грудні 2016 року (дату буде уточнено), під час семінару з керівниками закладів оздоровлення та відпочинку, у авторів ідей буде можливість здійснити публічний захист – презентація своїх ідей, що включатиме рекламно – популяризаційну складову та в подальшому можуть бути «придбаними» керівниками дитячих таборів та отримають ресурсну підтримку для реалізації;

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ

1. ПІБ учасника, назва установи, організації, колективу, ініціативної групи тощо (повністю)

2. Дата народження/рік заснування.

3. Назва учбового закладу, курсу, відділення, факультету, місце роботи тощо для робіт, поданих від фізичних осіб, ініціативних грум, що не представляють установу чи організацію.

4. Контактні дані: поштова адреса, місця проживання/реєстрації, e-mail, контактні телефони (в т.ч. мобільний), посилання на сторінку в соціальних мережах.

6. Напрямок Конкурсу.

7. Назва конкурсної роботи.

8. Пояснення (анотація) до роботи.