Районна газета

«ГЕРОЇ КРУТ: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ»

Крути – сумна, але славетна сторінка нашого літопису. Ці події стали символом українського відродження. У січні 1918 року сила національної ідеї покликала молодь і студентство стати на захист рідної країни. Подвиг і самопожертва цих юнаків стала дороговказом всім наступним поколінням

До Дня пам’яті Героїв Крут та 100-річчя бою під Крутами 24 січня в читальній залі центральної районної бібліотеки ім. О.Олеся проведено круглий стіл «Герої Крут: міфи та реальність» у рамках бібліотечного молодіжного клубу «Співрозмовник».

Завідуюча відділом обслуговування Тетяна ЩИГЛО розповіла про значення вшанування пам’яті героїв Крут, як символу нескореного духу нашої нації.

В обговоренні взяли участь заступник голови Білопільської райдержадміністрації Ольга НЕСТЕРОВИЧ, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Маргарита АНДРУХОВА, учасник антитерористичної операції на сході нашої країни Олександр ХАЦЬКО, члени клубу «Співрозмовник», викладачі та учні старших класів Білопільської загальноосвітної школи-інтернат І-ІІІ ступенів ім.А.С. Макаренка. Присутні провели паралелі між подвигом молоді, яка стала на захист нашої держави у 1918 році та подіями сьогодення.

Ольга Нестерович розповіла про героїчну подію нашої історії – бій під Крутами у січні 1918 року, про славну сторінку нашої історії, написану кров’ю найкращих синів України у великій книзі боротьби за свою незалежність.

Під час заходу був переглянутий фільм «29 січня. Крути» із серії «Невідома Україна», який допоміг поринути у ті героїчні часи.

Олександр Хацько розповів про події на сході України, про антитерористичну операцію, у якій він брав безпосередню участь.

Завідуюча сектором молоді та спорту райдержадміністрації Маргарита Андрухова, бібліотекар юнацької кафедри Інна ВАСИЛЬЧЕНКО спонукали молодь на обговорення питань: «Крути: вчора – вони, завтра – ти», «Молодь проти радянського режиму. З якими сучасними подіями можна це пов’язати?», «Що відстоювала молодь 1918 року і що змінилося за 100 років?», «Чи змогла б сучасна молодь виявити патріотизм у сучасній ситуації» та ін.

Вшановуючи пам’ять Героїв Крут та всіх борців за незалежність нашої держави України, учасники заходу згадали поіменно захисників Крут, що перепоховані на Аскольдовій могилі, запалили свічку пам’яті та поклали квіти до меморіалу «Алея Слави героям АТО».

Доповненням заходу стала книжкова виставка «Через Крути до майбутнього» на якій представлено матеріали про бій під Крутами, як героїчну сторінку нашої державності.