Районна газета

КЕРІВНИКИ РАЙОНІВ ТА ГРОМАД ПОВИННІ ДБАТИ ПРО РОЗВИТОК ЗАКЛАДІВ МЕДИЦИНИ НА ЇХ ТЕРИТОРІЇ

Медична реформа, яка проходить в Україні, має на меті наблизити якісну медицину до кожного жителя. А чи можливо це зробити без сучасного обладнання, комп’ютерних технологій та кваліфікованих спеціалістів? Про перспективи медичної галузі на території об’єднаних територіальних громад Недригайлівського району говорив на апаратній нараді начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО

За словами Сергія Бутенка, у 2017 році було приділено увагу щодо розвитку Центру надання первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема, з районного та обласного бюджетів було виділено близько трьох мільйонів гривень. На ці кошти було проведено ремонтні роботи, закуплено автомобілі та меблі. На 2018 рік ще близько 3,7 мільйона гривень потрібно для придбання лабораторного обладнання, електрокардіографів тощо.

Але заклади медицини Недригайлівщини мають цілий ряд проблемних питань, які гальмують втілення медичної реформи в районі.

«Є проблеми щодо забезпечення комп’ютерною технікою закладів, які входять до структури центру, потреба в них 83 одиниць. У наявності сьогодні лише 6 комп’ютерів. До мережі Інтернет із 36 закладів підключений лише один, – зазначив Сергій Бутенко. – І я хочу звернутися до керівників району та ОТГ із проханням виправити цю ситуацію».

Ще однією нагальною проблемою, як повідомив очільник обласного управління охорони здоров’я, є не доукомплектування посад лікарів. У Недригайлівському районі сімейними лікарями та терапевтами заклади ЦПМСД укомплектовано на 57%. Має вакантні місця і центральна районна лікарня. Близько 9 вузьких спеціалістів на сьогодні не вистачає. Це ортопеди-травматологи, хірурги, акушер-гінекологи, урологи, лікар-анестезіолог.

Владі району та ОТГ потрібно зробити сьогодні чимало, щоб жителі Недригайлівщини мали сучасну кваліфіковану допомогу і, насамперед, дати відповідь на запитання: чи піде сучасна молода людина, кваліфікований фахівець працювати у заклад, де навіть комп’ютера немає, де про Інтернет і не чули (а що вже говорити про сучасне медичне обладнання). Медицина на селі на сьогодні вкрай потребує уваги з боку місцевих керівників.