Районна газета

ГОЛОВАМ МІСТ ТА РАЙОНІВ ВАРТО ЯКНАЙШВИДШЕ ПОГОДИТИ ПРОЕКТИ ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНИХ МЕРЕЖ НАДАННЯ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час апаратної наради

«Проект розвитку мережі знаходиться на особистому контролі Президента України Петра ПОРОШЕНКА, і у Вінниці на урядовій нараді у своєму виступі Глава держави звернув на це окрему увагу. Тому керівники на місцях мають серйозніше поставитися до нагального затвердження районних проектів», – зазначив Микола Подопригора.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО теж акцентував увагу на виконанні спільного наказу Міністерства охорони здоров’я та Міністерства регіонального розвитку та будівництва щодо порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

«16 квітня у Міністерстві охорони здоров’я Сумська область захищатиме цю спроможну мережу, – говорив він. – І я звертаюсь до міських голів Глухова та Конотопу, а також до голів Білопільської, Буринської, Великописарівської, Глухівської, Краснопільської, Лебединської, Недригайлівської, Середино-Будської, Тростянецької, Ямпільської райдержадміністрацій з проханням сьогодні до 14:00 погодити проекти районних мереж і надати в управління охорони здоров’я облдержадміністрації».

Крім того, під час апаратної наради Микола Подопригора повідомив, що в цьому році будівництво амбулаторій в громадах можливе за умови співфінансування з бюджету ОТГ в межах 20%. Тому бажання керівництва громад мати сучасну амбулаторію має бути підкріплене готовністю виділяти кошти з місцевих бюджетів.

До речі, на цьому днями наполягав і Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН.

«Формування та облаштування регіональних закладів охорони здоров’я – від ФАПів до профільних клінік – це відповідальність районів та громад, яким ці заклади належать, – сказав він в ефірі одного з телеканалів. – Лікарні належать районам і муніципалітетам. А в цих районах – завдяки децентралізації – є мільярди. І я вимагаю від керівників районів та муніципалітетів діяти в інтересах громадян. Лікарні, ФАПи мають бути відремонтовані і забезпечені, а люди мають отримувати нормальні умови лікування», – наголосив Глава Уряду.

Він звернув увагу, що такі речі потрібно проговорювати і доносити до людей – так само, як і засади медичної реформи.