Районна газета

ПРОФІЛАКТИКА ТА РАННЄ ВИЯВЛЕННЯ ХВОРОБИ – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я ТА ШЛЯХ ДО ШВИДКОГО ОДУЖАННЯ

Заступник голови райдержадміністрації Віта КОРНІЄНКО провела засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Під час засідання лікар-інфекціоніст комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» Людмила ПРИХОЖАЙ розповіла про  проведення санітарно-освітньої роботи  в районі, що спрямована на профілактику ВІЛ-інфекції/СНІДу та пропаганду здорового способу життя.

Людмила Прихожай повідомила, що на базі КІЗ працює кабінет «Довіра», в якому за 9 місяців цього року проведено 811 індивідуальних дотестових консультувань, де пацієнти отримують інформацію в достатньому обсязі щодо захворювання ВІЛ/СНІД. Медичними працівниками прочитано 52 лекції (охоплено 701 особа) та проведено 313 бесід (охоплено 1914 осіб) з профілактики ВІЛ-інфікування. Оформлено 39 санбюлетнів у лікувальних медичних закладах району, створено 10 санкуточків. Роздано 30 буклетів з приводу актуальних питань ВІЛ-інфекції/СНІДу. Активізується санітарно-просвітницька робота з приводу профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення в жовтні-листопаді цього року, приурочена до 1 грудня - Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, що відзначається щорічно.

Вона зазначила, що сьогодні на «Д» обліку в кабінеті інфекційних захворювань знаходиться 18 ВІЛ-інфікованих (у тому числі 1 дитина) та 3-є дітей народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Крім того, виявлено 2-є осіб з сумісною патологією ВІЛ/туберкульоз, які ще не з’явились в КІЗ для зарахування на облік (1 вибув в Росію). Цьогоріч померло 2-є хворих молодого віку від хвороб, зумовлених ВІЛ.

Районний фтизіатр комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» Сергій ЧУХЛІБ розповів про  проведену санітарно-освітню  роботу в  районі, спрямовану  на профілактику туберкульозу серед населення.

За його словами, на Білопільщині діє районна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 роках. Пріоритетом  фтизіатричної служби району є профілактика та раннє виявлення туберкульозу серед населення.

Як повідомив Сергій Чухліб, за 8 місяців цього року було виявлено туберкульоз у 21 хворого, що склало 40,7 на 100 тис. населення, при обласному показнику - 38,4. У минулому році було виявлено туберкульоз у 28 хворих. Деструктивний туберкульоз виявлено у 7 хворих, що склало 13,6 на 100 тис. населення, при обласному показнику - 8,4. Минулого року цей показник складав 17,2 (9 хворих). При флюорографічних оглядах виявлено 17 хворих з 20, що склало 85 %. Обстежено флюорографічно 17534 особи, що склало 386,7 на 1000 дорослого населення, при обласному показнику - 366,7. У 2013 році цей показник складав - 286,9. На обліку перебуває 125 осіб, що перебувають в контакті з хворими на туберкульоз, з них 77 перебували в контакті з носіями бактерій.

Особлива увага приділяється профілактиці і санітарно-просвітницькій роботі. За 9 місяців цього року медичним персоналом прочитано 79 лекцій та 517 бесід на тему профілактики та раннього виявлення туберкульозу. Оформлено 83 бюлетні та 21 санкуточків на тему туберкульозу. Проведено тематичну зустріч з школярами, спільно з представниками Червоного Хреста, держадміністрації, працівників міської бібліотеки.

На завершення Віта КОРНІЄНКО наголосила на активізації санітарно-освітньої роботи серед населення та дала доручення підготувати матеріали до місцевих засобів масової інформації до Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, що відзначається 1 грудня.