Районна газета

БІЙЦЯМ АТО – ОСОБЛИВА УВАГА ТА КВАЛІФІКОВАНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Сергій БУТЕНКО: «До закладів охорони здоров’я області за медичною допомогою звернулося 1 469 осіб, які перебували у зоні бойових дій на сході України»

«Питання обстеження, лікування та реабілітації бійців антитерористичної операції – на постійному контролі обласної влади», – запевнив у ході брифінгу начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

За його словами, учасники АТО за законодавством користуються правом на першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, безкоштовне санаторно-курортне забезпечення, першочергову госпіталізацію.

«З початку проведення антитерористичної операції до закладів охорони здоров’я області звернулося 1469 бійців АТО. З них проліковано в стаціонарі 531 особу. Значна увага приділяється медичному супроводу родин загиблих учасників антитерористичної операції», – зазначив очільник медичної галузі Сумщини.

Сергій Бутенко додав, що координаційним центром медичної допомоги учасникам АТО в області визначено госпіталь інвалідів війни. «В закладі проліковано 279 бійців АТО. Усі вони перебували на державному забезпеченні», – поінформував посадовець.

З метою ранньої діагностики захворювань в області організовані безкоштовні медичні огляди демобілізованих.

«Ми прагнемо охопити профілактичними оглядами максимальну кількість військовослужбовців, котрі повернулися додому, адже розуміємо, в яких складних умовах їм доводилося нести службу. Від переохолодження, надмірного фізичного і психологічного навантаження у багатьох загострилися хронічні хвороби. Профілактичні обстеження проводяться працівниками лікувально-профілактичних закладів області за територіальним принципом. Станом на 1 грудня в лікарнях області обстежено понад 2 тисячі демобілізованих учасників антитерористичної операції», – повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

За потреби бійці АТО та члени їх сімей можуть безкоштовно пройти клініко-лабораторні, ультразвукові, рентгенологічні та інші види обстежень в обласному діагностичному центрі, нагадав Сергій Бутенко. При цьому жодних направлень не потрібно. За його словами, цим правом скористалася 241 особа, з них – 10 членів сімей учасників АТО.