Районна газета

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ ЩОДО ГРВІ ТА ГРИПУ В БУРИНСЬКОМУ РАЙОНІ – КОНТРОЛЬОВАНА

На цьому у ході брифінгу наголосив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО  

Очільник медичної галузі Сумщини зазначив, що показник захворюваності жителів області на ГРВІ та грип на 52% нижче порогового рівня. Перевищений епідпоріг лише у Буринському районі.

«Нині наші епідеміологи визначають, з чим пов’язано такий рівень захворюваності на Буринщині. Адже в сусідніх районах – Путивльському та Конотопському – показник захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в межах норми», – повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації. 

Сергій Бутенко запевнив, ситуація щодо грипу та ГРВІ в Буринському районі – контрольована. На закупівлю ліків з місцевого бюджету виділено 170 тисяч гривень. Щоби не допустити поширення вірусу серед дітей на Буринщині продовжено шкільні канікули.

За його словами, моніторинг рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області здійснюється двічі на день. Медичні працівники області – на сторожі. В інфекційній лікарні, як і щороку, створено резерв ліків на випадок епідемії.

«На засіданні оперативного штабу з профілактики та боротьби з грипом та ГРВІ, куди ми запросили професорсько-викладацький штат Медичного інституту СумДУ, детально обговорили ситуацію із захворюваністю в області. За результатами засідання дані відповідні доручення всім керівникам закладів охорони здоров’я області, визначені критерії та передумови госпіталізації. Так, вагітних та маленьких дітей доручено госпіталізувати навіть у випадку, коли в них спостерігаються легкі ступені захворювання», – повідомив Сергій Бутенко.