Районна газета

У 5 РАЙОНАХ СУМЩИНИ ЕПІДПОРІГ ПЕРЕВИЩЕНО. ПОСИЛЮЄМО МЕДДОПОМОГУ ТА ІМУНІТЕТ

Про це йшлося сьогодні на відеоселекторній нараді, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО

Пороговий рівень захворюваності на грип та ГРВІ на 16 січня перевищений в 5 районах області та двох містах (Білопільський, Буринський, Краснопільський, Л.-Долинський, Путивльський райони, м.Ромни, м.Охтирка). На карантин закрито 26 навчальних закладів у Буринському і  Недригайлівському районах, містах Шостка і Конотоп.

Показник захворюваності на ГРВІ в області ще 15 січня наблизився до епідпорогу та становив 57,03 на 10 тис. населення, що на 3,79% менше за пороговий рівень (60,82). Загальна кількість захворілих протягом другого тижня становить 6395 осіб, в т.ч. дітей – 3163 (49,5% від усіх захворілих) проти 3224 за попередній тиждень (збільшення у 2 рази). Кількість хворих на грип склала 393 (за попередній тиждень – 15).

Порогові рівні перевищені у Білопільському (на 107,2%), Буринському (на 420,7%), Краснопільському (на 9,85%), Л.-Долинському (на 25%), Путивльському (на 47%) районах та у м.Ромни (на 10,4%), м.Охтирка (на 23,7%). У стаціонари госпіталізовано 585 (9,1%) осіб, в т.ч. хворих на вірусні пневмонії – 47. На попередньому тижні кількість госпіталізованих склала 385 або 11,8%. Серед госпіталізованих 58,1% – діти (340 осіб). Вірусологічно обстежено 43 хворих, збудники грипу А виділені у 8 осіб.

Моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ серед населення області від 15.01.2016 показав, що лише за одну добу зареєстровано 1441 хворого на ГРВІ та грип (у т. ч. 1 померлий). Серед захворілих 16 вагітних та породіль. На карантин закрито 26 навчальних закладів у Буринському і  Недригайлівському районах, містах Шостка і Конотоп.

Станом на 16.01.2016 пороговий рівень захворюваності на грип, ГРВІ вже перевищений в 5 районах і двох містах (Білопільський, Буринський, Краснопільський, Л.-Долинський, Путивльський райони, м.Ромни, м.Охтирка). Найбільше ускладнення епідситуації з ГРВІ у Буринському районі, де  зареєстроване перевищення епідпорогу захворюваності у 4,2 рази (до 81,0 на 10 тисяч населення). 

З початку 2016 року зареєстровано 5 випадків смерті від грипу, в 1 з них виділений вірус грипу А.

Медична галузь області завчасно готувалась до сезону грипу та ГРВІ. Координацію роботи у напрямку призупинення поширення вірусу здійснює оперативний штаб з профілактики та боротьби з грипом та ГРВІ при обласному управлінні охорони здоров’я. 

В області функціонує 24 інфекційних відділення, загальна кількість інфекційних ліжок – 616 (344 для дорослих і 272 - для дітей). Сумщина забезпечена боксованими ліжками на 70% (Україна – 65%), що дозволяє здійснити достатню ізоляцію хворих та не допустити внутрішньолікарняного розповсюдження інфекції серед інших хворих і персоналу.  На випадок ускладнення    епідситуації    з     грипу,    ГРВІ   додатково   можуть бути задіяні 45 відділень (384 палат) на 1 784 ліжок.  Таким чином, загальна кількість  ліжок, що  реально можуть бути задіяні, становить 2 400 або більше 20% від загального ліжкового фонду області Інфекційні стаціонари у своєму складі мають палати інтенсивної терапії. 

В області працює 68 інфекціоністів, у т.ч. 13 дитячих. Забезпеченість - 0,6 на 10 тис. населення. На сьогодні підготовленими спеціалістами укомплектовані практично всі інфекційні стаціонари і кабінети інфекційних захворювань, крім посади лікаря-інфекціоніста Недригайлівської ЦРЛ.

Консультативна та невідкладна медична допомога в області забезпечена за рахунок амбулаторно-поліклінічної мережі та пунктів невідкладної допомоги (цілодобово), що розгорнуті на базі центральних районних лікарень.

В області є резерв лікарських засобів та виробів медичного призначення. Разом з тим 14 січня облдержадміністрація направила до Міністерства охорони здоров’я України заявку на виділення  680 упаковок Таміфлю та 1400 упаковок Релензи з гуманітарної допомоги, що надіслало до України на подолання вірусу Міністерство охорони здоров’я Литви.

За підсумками наради органам влади на місцях рекомендовано діяти у залежності від подальшого розвитку епідситуації (приймати рішення щодо введення карантину, проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо профілактики захворювання та своєчасного лікування).