Районна газета

СУМЩИНА СЕРЕД ЛІДЕРІВ З ПІДГОТОВКИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Про це говорили під час Всеукраїнської серпневої конференції педагогічних працівників «Нова українська школа: старт реформи, участь громад». У конференції бере участь делегація від Сумщини на чолі з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ

Президент України Петро ПОРОШЕНКО на конференції зауважив, що освіта має стати таким пріоритетом в політиці місцевих органів влади, місцевого самоврядування, як це зараз є пріоритетом в роботі Уряду. 

«Друзі, однодумці, ви провели колосальну роботу. Ми з вами реалісти і чітко знаємо, яким довгим буває шлях від документа, від прийняття Закону… Хтось думає, що роботу вже закінчено. Навпаки – робота тільки починається. Бо від його втілення в життя залежить доля, не лише доля Закону і доля освіти, а доля держави. Отже, ми маємо констатувати і розуміти, що перед нами величезна робота з виконання його положень, а значить – втілення в життя наших надій», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави повідомив, що на підвищення кваліфікації вчителів початкової школи Парламент і Уряд передбачили в Державному бюджеті 370 мільйонів гривень. «Це наша спільна політична воля щодо пріоритизації видатків Державного бюджету», – наголосив він.

Про ключові завдання освіти, також, повідомив Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН. Глава уряду зазначив: «Доступність і якість – два ключові завдання, які стоять перед освітою. Потрібно створити систему – від раннього дитинства до вищої школи, аби ми отримали компетентного громадянина. Треба піднімати економіку, але без інтелектуальних переваг ми цього не досягнемо».

Міністром освіти і науки України Лілією ГРИНЕВИЧ був відзначений високий рівень підготовки Сумщини до навчання за новим Державним стандартом. Готуватися до успішного впровадження новацій Сумщина розпочала ще з осені минулого року, а результати не змусили себе чекати завдяки ефективній консолідації зусиль на регіональному та місцевому рівнях.

Сумська область першою розподілила й використала виділені державою кошти та додаткове співфінансування міст, районів, об’єднаних територіальних громад на максимально ефективне забезпечення до 1 вересня кожного учня навчальним обладнанням, кожного закладу – усіма потрібними новітніми засобами.