Районна газета

ЗМЕНШУЄМО СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

В останній час спостерігається значне подорожчання енергетичних ресурсів, зокрема, природного газу. З метою забезпечення енергетичної незалежності району Білопільською райдержадміністрацією була розроблена районна програма підвищення енергоефективності

На виконання програми райдержадміністрацією вжиті необхідні заходи щодо зменшення споживання природного газу в установах бюджетної сфери, зокрема в закладах освіти.

Так, у 2014 році виконані роботи з переведення котелень на тверде паливо у Рижівському навчально-виховному комплексі, в якому встановлено котел потужністю 82-82 кВт, вартість цих робіт склала 70 тис. гривень, в Іскрисківщинському НВК встановлено 2 котли потужністю 65-69 кВт, за виконання робіт сплачено 70 тис. гривень, у Білопільському НВК №3 – 3 котла, потужністю 100 кВт, використано 260 тис. гривень, у Верхосульському НВК дообладнано топкову твердопаливним котлом потужністю 82-85 кВт, роботи виконано на 70 тис. гривень, у Ганнівсько-Тернівському НВК встановлено котел потужністю 92-95 кВт, на введення в експлуатацію якого використано 70 тис. гривень.

Провівши аналіз використання у минулому році природного газу, закладами освіти району зроблено висновок, що найбільше газу споживають школи сіл Річки, Вири, Марківка та Куянівка. Райдержадміністрація прийняла рішення щодо встановлення твердопаливних котлів в котельнях цих закладів. Звернувшись з проханням до обласної ради про виділення коштів на придбання котлів, було отримано 500 тис. гривень, з необхідних 2,5 млн гривень, для введення їх в експлуатацію, згідно з проектно-кошторисною документацією. На сьогодні роботи знаходяться на завершальному етапі.

У цілому, завдяки вжитим заходам, вдалося скоротити споживання природного газу бюджетними установами району з 1470,8 тис. м. куб. у 2013 році до 760,5 тис. м. куб. у 2014 році.