Районна газета

СТВОРЕННЯ ОПОРНИХ ШКІЛ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ ПОКРАЩИТЬ ЯКІСТЬ ОСВІТИ НА СЕЛІ

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА разом з головою Краснопільської райдержадміністрації Юрієм ЯРЕМЧУКОМ, представниками місцевої влади та освітянами Миропільського НВК обговорили перспективи створення й розвитку опорної школи Миропільської об’єднаної територіальної громади

За словами Миколи Подопригори, питання створення в об’єднаних територіальних громадах опорних шкіл стає сьогодні одним із пріоритетних. Опорні школи утворюються з метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти незалежно від місця їх проживання.

На території Краснопільського району планується створити дві такі школи – Миропільську та Краснопільську.

Учасники наради щодо підготовки якісної бази для створення Миропільського НВК проаналізували нині існуючі проблеми освітнього закладу та шляхи їх вирішення.

«Створення опорної школи – це механізм, який дає можливість переведення сільських дітей в кращі умови навчання. Учні матимуть рівний доступ до якісної шкільної освіти. Організація та оснащення опорних шкіл фінансуватиметься як з державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, з можливістю залучення грантових коштів», – зазначив Юрій ЯРЕМЧУК.

Основна реформа середньої школи тісно пов’язана з процесом децентралізації в Україні. Місцеві громади матимуть більше повноважень і коштів та зможуть самі вирішувати питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, в першу чергу – садочків та шкіл. Це дасть змогу утримувати опорні школи – заклади, добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями для фізики, хімії, біології, географії, математики тощо.

Присутні на нараді обговорили також загальний механізм роботи, першочергові завдання опорної школи, особливості організації навчально-виховного процесу відповідно до вимог сьогодення.