Районна газета

ОПОРНА ШКОЛА В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ МАЄ СТАТИ ЯДРОМ ГРОМАДИ ТА ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЯКІСНУ ОСВІТУ

Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ на відкритті семінару «Управління освітою та якість освіти в сільській місцевості»

Уряд в освітню субвенцію на наступний рік заклав 200 млн – на автобуси для опорних шкіл, 300 млн – на кабінети для вивчення природничих наук, а також окремо 300 млн для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад.

Лише за останній рік завдяки опорним школам 332 дитини, які сиділи ізольовано і здобували індивідуальне навчання, тепер їздять в школу і нормально навчаються. Вона наголосила, що за цей рік розпочали свою діяльність 137 шкіл та 360 їхніх філій. Наразі по всій країні довозиться до місця навчання понад 10 тис. учнів.

«Незалежно від місця проживання між дітьми розподілені таланти і вміння, працелюбність – потенціал для успіху. Саме тому дивитися на статистику ЗНО, що показує драматичне відставання оцінок дітей з сільської місцевості від результатів дітей з міста, дуже боляче. Адже вона показує не здібності учнів, а нерівний доступ до якісної середньої освіти в нашій країні, і опорні школи мають це виправити», – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр освіти і науки України впевнена, що опорна школа в сільській місцевості має стати ядром громади та забезпечити якісну освіту для всіх українських дітей. 

За матеріалами Урядового порталу:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249512469&cat_id=244277212