Районна газета

ПРО СТАН НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ТА ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПЛАТНИКАМИ ВНЕСКІВ

Станом на 01.09.2018 року Білопільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області виконало свої зобов’зання перед пенсіонерами – забезпечено фінансування виплати пенсій у повному обсязі

Загальний обсяг пенсійних виплат за 8 місяців 2018 року склав 454,5 млн. грн., що на 92,2 млн. грн. перевищує видатки відповідного періоду 2017 року.

Власні доходи, які сплачуються на рахунки Пенсійного фонду у поточному році склали 1030,0 тис. грн.

За даними Державної фіскальної служби України, від платників території управління за період із січня по серпень 2018 року отримано 140,7 млн. грн. єдиного соціального внеску, з якого розподілено на пенсійне страхування 120,6 млн. грн., які спрямовано на виплату пенсій та допомоги. Надходження єдиного соціального внеску, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшились на 24 млн. грн. або на 120,6 %.

Виплату пенсій та допомог забезпечено власними коштами на 26,8 %.

Станом на 01.09.2018 року в середньому десять працюючих громадян утримують 18 пенсіонерів.

Це тісно пов’язано з базою нарахування єдиного соціального внеску: середньомісячний фонд оплати праці платників території управління у 2018 році склав 75,8 млн. грн., з якого сплачувалось в середньому 17,8 млн. грн. ЄСВ, а пенсіонерам виплачувалось в середньому 56,8 млн. за місяць.

Платниками єдиного соціального внеску не досягнутого належного рівня динаміки фонду оплати праці. З початку року (липень до січня 2018 року) темпи росту фонду оплати праці склали 118,6 %, у тому числі в Білопільському районі – 115,5 %, при  запланованому показнику фонду оплати праці в бюджеті управління Фонду 134,0 %.

По видах економічної діяльності бюджетоутворюючих платників Білопільського району темпи росту фонду оплати праці у поточному році (липень до січня 2018 року) склали: “Сільське господарство” – 106,8 %, “Оптова та роздрібна торгівля” – 100,8 %; “Переробна промисловість” –141,2 %; “Транспорт, поштова та кур”єрська діяльність” – 134,5 %; “Освіта” – 116,2 %; “Охорона здоров”я та надання соціальної допомоги” – 107,8 %; “Державне управління” – 122,5 %.

5 платників Білопільського району заборгували Пенсійному фонду 1,7 млн. грн., 90,6 % заборгованості належить банкрутам та безнадійним боржникам.

Крім того, за інформацією Державної фіскальної служби України, станом на 1 вересня заборгованість зі сплати єдиного внеску в районі мають 5 юридичних осіб та 161 фізична особа – підприємець, які за результатами своєї діяльності не сплатили  єдиний соціальний внесок на загальну суму 1127,4 тис. грн.

З метою виконання доручень Прем’єр-Міністра України та Пенсійного фонду України щодо вжиття додаткових заходів для забезпечення своєчасного фінансування виплати пенсій управлінням, починаючи з серпня 2018 року,  забезпечено контроль поденних надходжень коштів від сплати ЄСВ у розрізі платників – юридичних осіб.

Також опрацьовано заборгованість усіх фізичних осіб - підприємців та, в межах компетенції, проведена робота по інформуванню цих платників про несплату єдиного внеску та, відповідно, неврахування періодів роботи до їхнього страхового стажу.

Проведено організаційні заходи, спрямовані на збільшення надходжень від сплати ЄСВ: нараду з відділом Державної виконавчої служби та спільні виїзди до боржників; 2 міжвідомчі робочі групи та засідання комісії з питань погашення заборгованості в Білопільській райдержадміністрації, на яких заслухано найбільших боржників.

Крім того, відповідно до Порядку обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, у серпні 2018 року матеріали стосовно 29 страхувальників направлені до  органів Держпраці та Державної фіскальної служби області. 31.08.2018 на районній робочій групі з питань легалізації зайнятості населення розглянуто роботодавців, які мають ймовірні ознаки порушення трудового законодавства.

В результаті проведеної роботи у серпні 2018 року забезпечено:

- виконання планових показників надходження коштів, адміністрування яких здійснює Пенсійний фонд на 100,8 % та надходження у сумі 130,6 тис. грн.;

- погашення заборгованості боржниками ПФУ – 47,8 тис. грн.;

- контроль за надходженням єдиного соціального внеску у сумі 18679,6 тис. грн., що на 21,0 % більше порівняно з серпнем 2017 року;

- надходження додаткових коштів від погашення заборгованості зі сплати ЄСВ юридичними та фізичними особами –підприємцями  у сумі 108,2 тис. грн. та від заходів з легалізації – 31,1 тис. грн;

- подано до суду 5 позовних заяв на суму 103,0 тис. грн. по платниках, які приросили заборгованість  з відшкодування пільгових пенсій до ПФУ.

У вересні управлінням продовжено роботу, спрямовану на збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду України для забезпечення своєчасного фінансування виплати пенсій та грошової допомоги.

 

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного управління

ПФУ Сумської області                                                                                                               Ольга МАКАРЕНКО