Районна газета

З 1 КВІТНЯ ПЕРЕРАХОВАНО ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

Білопільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України з 1 квітня цього року проведено автоматичний перерахунок пенсій (без додаткового звернення громадян) тим особам, які набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон)

Вказана правова норма передбачає наступні перерахунки пенсій:

- з урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

- з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) не раніше. ніж через 2 роки після призначення (попереднього перерахунку) – у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці.

Умови проведення перерахунку:

-          пенсія призначена до 01.04.2017;

-          пенсія призначена на умовах або порядку визначених Законом: за віком, по інвалідності, пільгові пенсії, за вислугою років (за умови, що пенсіонер досяг пенсійного віку);

-          від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2019 минуло не менше 24 календарних місяців.

До страхового стажу буде зараховано не враховані періоди страхового стажу, починаючи з 01.01.2004 (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж) по 1 березня 2019 року.

Перерахунок проводиться як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.

Нагадаємо, що страховий стаж – період  (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Для автоматичного перерахунку використані індивідуальні дані персоніфікованого обліку.

Одержувачам пенсій за вислугою років, які не досягли загальновстановленого пенсійного віку такі перерахунки будуть проводитись після його досягнення.

У  період до 11 жовтня 2019 року, особи, яким проведено перерахунок пенсій відповідно до затвердженого порядку, можуть за поданою заявою провести перерахунок на умовах, передбачених абзацами першим – третім частини четвертої статті 42 Закону. Обчислення страхового стажу, який дає право на такий перерахунок, починається з дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, проведеного до 01 квітня 2019 року. Перерахунок пенсії проводиться на підставі заяви пенсіонера.

Білопільське об’єднане управління  здійснило з 01.04.2019 перерахунок  пенсій майже 800 пенсіонерам – мешканцям території обслуговування, котрі мали додатковий стаж і заробіток. Зростання розміру пенсії є індивідуальним і залежить від зарплати і тривалості стажу конкретної людини. Перераховані пенсії пенсіонери даної категорії отримають вже у квітні поточного року.

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного

управління ПФУ Сумської області                                             Ольга Макаренко