Районна газета

ДОБРОПОРЯДНІСТЬ ПРАЦЕДАВЦЯ – ЦЕ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СПРАВЕДЛИВА ОПЛАТА ПРАЦІ НАЙМАНОГО ПРАЦІВНИКА

Білопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області звертає увагу роботодавців та найманих працівників, що відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня становить: за місячний період – 4173 грн.; у погодинному вимірі – 25,13 грн.

Для зарахування до страхового стажу найманому працівникові повного місяця роботи працедавець зобов’язаний нараховувати йому заробітну плату в розмірі, не нижчому за мінімальний рівень, та щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального (з 1 січня 2019 року – 918,06 грн. на місяць).

Розмір єдиного внеску розраховується відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску (4173 грн.х22%=918,06 грн.), тобто працедавець повинен здійснювати доплату до мінімального внеску. Однак при отриманні мінімальної заробітної плати не варто розраховувати на велику пенсію.

З огляду на те, що розмір майбутньої пенсійної виплати напряму залежить від набутого страхового стажу та величини заробітної плати, закликаємо роботодавців до легальних трудових відносин з працівниками та гідної оплати їхньої праці. Заробіток має бути справедливим і встановлюватися відповідно до складності виконуваної роботи, рівня кваліфікації працівника та результатів його праці.

Шановні роботодавці, будьте відповідальними перед найманими працівниками, державою і собою, пам’ятаючи, що запорукою доброї репутації та успішної діяльності є, передусім, чесність та ділова порядність.

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного управління

ПФУ Сумської області                                                    Ольга Макаренко