Районна газета

НЕСПЛАТА ЄСВ – РИЗИК ДЛЯ ПІДПРИЄМЦЯ ЗАЛИШИТИСЬ БЕЗ ПРАВА НА ПЕНСІЮ

Білопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області звертає увагу фізичних осіб – підприємців на те, що відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” з 01 січня 2018 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком складає 25 років і надалі збільшується

Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році – це 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стає становитиме 35 років.

Для зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, у тому числі “спрощенцям”, необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок та подавати річну звітність до органів державної фіскальної служби.

Згідно діючого законодавства фізичні особи-підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому, ніж 22% від мінімальної заробітної плати, яка у 2019 році становить 4173 грн. на місяць, відповідно мінімальний страховий внесок складає 918,06 грн. щомісяця.

Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок щоквартально в розмірі 22 % від суми отриманого доходу, але не менше, ніж мінімальний страховий внесок за кожен місяць, навіть у разі відсутності доходу.

Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за звітний квартал, - до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску виникає недоїмка, на яку нараховуються фінансові санкції та пеня.

Наявність недоїмки зі сплати страхових та єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і приватний підприємець ризикує залишитись без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Шановні фізичні особи – підприємці, не будьте байдужими до свого майбутнього, своєчасно сплачуйте єдиний соціальний внесок!

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного управління

ПФУ Сумської області                                                    Ольга Макаренко