Районна газета

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 СІЧНЯ

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області виконано обсяг робіт щодо подальшого підвищення рівня пенсійного забезпечення, - з 1 cічня 2020 року проведено перерахунок пенсій особам, які досягли 65-річного віку та мають необхідний страховий стаж

Відповідно до частини 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено, що для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Частина 3 статті 42 Закону передбачає, що у разі збільшення, зокрема, розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 Закону (крім пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати. Працюючим пенсіонерам пенсія перераховується після звільнення з роботи або припинення діяльності з урахуванням мінімальної заробітної плати, визначеної законом на дату звільнення або припинення підприємницької діяльності.

Так, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з 1 січня 2020 встановлено мінімальну заробітну плату на рівні 4723 грн., що більше на 550 грн. від показника минулого року. Тож, мінімальний розмір пенсії, для осіб, які досягли 65 – річного віку, при страховому стажі за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років, з 01.01.2020 не може бути меншим за 1889 грн. 20 коп. (4723х40%).

Розміри підвищення пенсій кожному пенсіонеру визначено в індивідуальному порядку в залежності від  складових пенсійної виплати.

Перерахунок пенсій проведено в автоматичному режимі і не потребує додаткових звернень отримувачів до управління. Виплата перерахованих пенсій буде забезпечена у січні 2020 року відповідно до графіків виплати пенсій.

Начальник Білопільського сервісного

центру головного управління ПФУ

в Сумській області                                                         Ольга МАКАРЕНКО