Районна газета

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА – ЗАСІБ КОНТРОЛЮ ЗА СТРАХОВИМ СТАЖЕМ

Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік з 1 січня 2020 року установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 4723 грн. на місяць

Недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав найманих працівників, тінізації доходів населення, ухилення від сплати податків та внесків, призначених для пенсійного забезпечення. Як наслідок, це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад і шкодить кожному українцю.

Зарахування страхового стажу здійснюється виключно при умові дотримання законодавства щодо сплати єдиного внеску у розмірі не меншому за мінімальний внесок, обчисленого з мінімальної заробітної плати, який у поточному році складає 1039 грн. 06 коп. на місяць.

У разі порушення прав застрахованих осіб в частині недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, неналежного оформлення трудових вілносин та в інших випадках порушення трудових та соціальних прав працівників, такі особи мають можливість інформування про порушення правоохоронні, контролюючі та профспілкові органи, а також звернутись на Урядову “гарячу лінію” за номером 1545 або до Білопільського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області за номером телефону (05443) 9- 07-73.

Начальник Білопільського відділу

обслуговування громадян (сервісний центр)                    Ольга МАКАРЕНКО