Районна газета

УРЯДОМ ЗАПРОВАДЖЕНО НОВУ ПРОГРАМУ

З метою розвитку соціальних послуг у територіальних громадах для людей з інвалідністю Урядом із 2018 року запроваджено програму придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та створення служб перевезень для таких категорій осіб

На ці цілі у Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено кошти у сумі 30 млн. гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату» затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання таких автомобілів.

Зазначеним Порядком передбачається закупівлі Фондом соціального захисту інвалідів спеціально обладнаних автомобілів для забезпечення перевезення осіб з інвалідністю виконавчими органами міських рад (крім міст, що є обласними центрами та міст обласного значення), сільських, селищних рад об`єднаних територіальних громад.

Основними умовами для забезпечення спеціально обладнаними автомобілями є:

- прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень та виділення коштів місцевого бюджету на її утримання;

- проживання у відповідній територіальній громаді не менше ніж 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та не мають в особистому користуванні та в користуванні законних представників автомобілів.

Заяви відповідних органів місцевого самоврядування у 2018 році подаються до Міністерства соціальної політики України у встановленому порядку до 1 червня цього року, а з 2019 року – до 1 квітня.

Звертаємо увагу об`єднаних територіальних громад на необхідність своєчасного подання до Мінсоцполітики заяв із відповідним комплектом документів з метою реалізації вищезазначеної програми.