Районна газета

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Щороку світова спільнота 30 липня відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році

Цей день відзначається з метою підвищення поінформованості громадськості про глобальну проблему та привернення уваги до тяжкого стану мільйонів жінок, чоловіків та дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, починаючи з 1991 року, понад 230 тисяч українців постраждало від торгівлі людьми.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини. Для інформування громадян України про сучасне рабство, Міністерство соціальної політики України як координатор ініціювало широке проведення інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми та Європейського дня протидії торгівлі людьми (18 жовтня). Інформаційна кампанія проходитиме в період з 23 липня до 06 серпня поточного року.

В зв’язку з проведенням інформаційної кампанії 19 липня поточного року  під головуванням заступника голови Білопільської районної державної адміністрації Ольги НЕСТЕРОВИЧ відбулася нарада з питання взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі.

До роботи під час проведення інформаційної кампанії буде залучено управління соціального захисту населення райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службу у справах дітей, відділ культури райдержадміністрації, КЗ БРР «Білопільська центральна районна лікарня», Білопільське відділення поліції ГУ НП в Сумській області, районний територіальний соціального обслуговування населення, районний сектор державної міграційної служби, Білопільську районну філію Сумського обласного центру зайнятості. Заходи, зокрема, передбачають:

- проведення книжково-ілюстративних виставок, тематичних викладок на теми: «Торгівля людьми - як цьому запобігти», «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», «НІ- торгівлі людьми!»;

- інформаційних годин та пізнавальних бесід на тему: «Торгівля людьми: міф чи реальність», «Незнайомі люди. Правила поведінки», «Скажи «Стоп» торгівцям людьми», «Торгівля дітьми - як себе застерегти» «Міжнародне законодавство про торгівлю людьми», «Найкращий захист-обізнаність»;

- засідання круглого столу на тему: «Розроблення карти з протидії торгівлі людьми»;

- інформаційно-роз’яснювальну роботу з випускниками із числа дітей-сиріт, дітей, що позбавлені батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях;

- проведена інформаційно-просвітницької акції «НІ-сучасному рабству» шляхом розповсюдження буклетів на території району.

Оновлення інформаційних куточків з цього питання відбудеться в управлінні соціального захисту та всіма суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, а також на території всіх рад району.

В Білопільському районі також діє районна програма соціального захисту населення на 2017-2018 роки, до якої включено розділ «Протидія торгівлі людьми, надання допомоги постраждалим особам». Програма передбачає забезпечення моніторингу у сфері протидії торгівлі людьми, підвищення рівня обізнаності щодо сучасних проявів торгівлі людьми та методів, що використовуються торгівцями людьми в даний час, оприлюднення інформаційно-просвітницьких матеріалів у ЗМІ, залучення учнівської молоді до проведення інформаційних заходів щодо протидії людьми, проведення інформаційної роботи серед дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безробітних та осіб, що мають намір здійснити працевлаштування за кордоном, надання в межах компетенції консультативно-юридичних, психологічних, освітніх, медичних послуг, послуг з працевлаштування, направлення у разі потреби до обласного центру соціально-психологічної допомоги, до центру соціально-психологічної реабілітації дітей. За ініціативи громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» в рамках реалізації нового проекту «Зміцнення громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми в Сумській області» в травні поточного року відбулася робоча нарада з питання протидії торгівлі людьми за участю представників районної ради та районної адміністрації, управління соціального захисту. 

Робота щодо протидії торгівлі людьми проводиться в районі в тісній співпраці з засобами масової інформації. Так, управлінням соціального захисту населення було розміщено відеоролики на правах соціальної реклами на тему: «Зупинимо дитяче жебрацтво разом» та «Зупинимо протидію торгівлі людьми разом», розміщено відповідну інформацію в районних газетах  та на радіо. Інформаційно-роз’яснювальна робота та розповсюдження соціальної реклами проводиться під час виїздів в рамках роботи «мобільного соціального офісу».

Отже, завжди пам’ятаймо: торгівля людьми – це незаконна угода, об’єктом якої є людина, а відповідно до Кримінального кодексу України це визнається злочином. Тому всі разом скажемо: « НІ-ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ!».