Районна газета

ПРО ВИПЛАТУ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ

На виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 14 березня 2018 року № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»  Управлінням соціального захисту населення була проведена відповідна організаційна робота

Зокрема опрацьовані списки, отримані від Білопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, Білопільського райвійськкомату, Білопільського відділення поліції, Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, військових частин.

Сформований реєстр осіб, які мають право на отримання щорічної разової допомоги, за яким ветеранам війни перераховуються кошти, за категоріями, по кожній установі банку та поштових відділеннях.

Станом на 17 квітня цього року нарахована та виплачена разова грошова допомога 1680 ветеранам війни, які проживають в районі, на загальну суму  1млн. 480тис. грн., в тому числі:

- інвалідам війни I групи – 31 особі;

- інвалідам війни II групи – 24 особам;

- інвалідам війни III групи – 31 особі;

- учасникам бойових дій – 447 особам, в тому числі 314-ти учасникам АТО;

- членам сімей загиблих та дружинам померлих інвалідів війни, дружинам померлих учасників бойових дій, учасників війни, які не одружилися вдруге -312 особам;

- учасникам війни – 834 особам.

Грошова допомога до 5 травня призначена без звернення ветеранів війни та виплачується за рахунок коштів державного бюджету.

Виплата разової грошової допомоги проводиться через поштові відділення зв’язку або установи банків шляхом перерахування коштів на особистий рахунок громадян за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання за рахунок коштів державного бюджету.

Особи, які ще не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули статус ветерана війни (інваліда війни, учасника бойових дій, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни) до 5 травня 2018 року включно, мають право звернутися до районного управління соціального захисту населення та отримати грошову допомогу до 30 вересня 2018 року.